Vatandaşların borçları her geçen gün boylarını aşarken devletten ve bankalardan çeşitli destekler sunuluyor. Bu destekler ile vatandaşlar borçlarını uygun koşullarda kapatarak ödemelerini düzene koyabiliyorlar. Borçların arka arkaya birikmesi ve çeşitli yerlere ödenecek farklı miktarın bulunması vatandaşların maaşlarının geldiği gibi dağılmasına neden oluyor.  

Borçlarını tek bir yerde toplamak isteyen vatandaşlar için kamu bankasından borç kapatma desteği veriliyor. Borç kapatma kredisi ile birlikte vatandaşlar borçları miktarında kredilerini çekerek 3 ay sonra ödemeye başlayabiliyor. Böylelikle maaşla orantılı şekilde tek bir yere ödeme gerçekleştirerek maddi yükleri tamamen hafifletmek mümkün. Peki, hangi banka borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi faiz oranları ne kadar? Borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır? 

ziraat bankası borç kapatma kredisi

Xiaomi Redmi Note 13 Şubat Ayında Ne Kadar? Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Fiyat Listesi Açıklandı! Xiaomi Redmi Note 13 Şubat Ayında Ne Kadar? Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Fiyat Listesi Açıklandı!

DÜŞÜK FAİZLİ BORÇ KAPATMA KREDİSİ 

Düşük faizli borç kapatma kredisi veren kamu bankası ile 100 bin TL’ye kadar destek sağlıyor. Ziraat bankası düşük faizli borç kapatma kredisi tüm bankalara oranla en düşük faizi sağlıyor. Öte yandan 3 ay erteleme seçeneğinin yanı sıra 100 bin TL’ye kadar çekilecek kredi için 36 aya varan vade seçeneği de bulunuyor. Faiz oranı yalnızca 1,89 olan borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 100 bin TL’yi 12 aya varan taksitten yararlanarak çekmesi halinde de aylıkk ödemeleri yalnızca 9.667,83 TL olmaktadır. 

yüz bin tl kredi faizleri

ZİRAAT BANKASI BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL ALINIR? 

Borç kapatma kredisini kamu bankası Ziraat’ten almak için en yakın şubeye giderek başvuru yapılabilmektedir. Şubeden yapılan başvurular akabinde çıkan kredi limiti birkaç dakikaya kalmadan hesaba aktarılmaktadır. Hemen kullanıma hazır olan nakit ile tüm borçları kapatan vatandaşlar belirledikleri aylık taksitleri ödemeye ise 3 ay sonra başlamaktadır. Böylelikle tüm maaş borçlara dağıtılmadan rahatlıkla ödemeler yapılabilmektedir.