Sıfır araç piyasasında hem araç bulmak her geçen gün zorlaşıyor hem de fiyatlar her geçen gün tavan yapıyor. Öte yandan ikinci el piyasasında da fiyatla düşmek yerine katlanıyor. Kendi aracına sahip olmak isteyen vatandaşlar fiyatların düşmesini beklese de bu durum pek olası gözükmüyor. Araç almak isteyen ancak bir anda nakit bulamayan kişilere de taşıt kredisi desteği birçok bankadan sağlanıyor. 

Kamu bankası olan Ziraat Bankası ise taşıt kredisi desteğini vatandaşlara çok daha uygun koşullar ile sağlıyor. Taşıt kredisinde özellikle vatandaşların dikkat ettiği faiz oranlarını en uygun şekilde devletin bankasında bulmak mümkün oluyor. Peki, Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? Ziraat Bankası taşıt kredisi vade sayısı en fazla ne kadar? İşte ayrıntılar... 

en uygun faizli taşıt kredisi veren banka

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ 

Ziraat Bankası taşıt kredisini müşterilerine hem sıfır araç alımı için hem de ikinci el araç alımı için sunmaktadır. 48 aya kadar vade imkanı ile ödeme koşulları aylık olarak bakıldığında çok daha rahat karşılanabilmektedir. Günümüzde enflasyonun artışı, ürün ve hizmetlere gelen aşırı zam, dolar kurunun piyasalara etkileri gibi durumlar sebebiyle araç almak gittikçe zorlaşıyor. Ziraat Bankası da kamu bankası olarak vatandaşlara kolaylık sağlıyor.  

ZİRAA BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU 

Düşük faizli taşıt kredisi seçeneğinden yararlanarak araç almak isteyenler 0 ya da 5 yaşında taşıtlar için kredi alabilmektedir. Ruhsatında kaydı hususi olarak geçecek araçlar için 48 aya kadar vade sağlanmakta olup hafif ticari araçların da hususi olması durumunda sağlanmaktadır.  

taşıt kredisi

Böylelikle Ziraat Bankası’ndan alınacak taşıt kredisi 48 aya kadar vadeli olarak 400 bin TL alındığı zaman aylık faiz oranı yalnızca 1,65 olarak sağlanmaktadır. Bu da aylık ödemelerin 13 bin 207 TL olması anlamına gelmektedir. Toplam geri ödeme tutarı ise 633 bin 942 TL’dir.