Emekliye Zam Müjdesi!3 Gün Kaldı Yüzde 25 Zam+Her Ay 4.000 TL Ek Ödeme+ Seyyanen Emekliye Zam Müjdesi!3 Gün Kaldı Yüzde 25 Zam+Her Ay 4.000 TL Ek Ödeme+ Seyyanen

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası zaten rekor kıran dolar artışı tüm hızıyla devam ediyor. 26 Haziran 2023 itibariyle dolar kuru 26 TL'yi gördü.

28 Mayıs'ta ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasonda dolar kuru aynı şekilde hızlanmaya devam etti.n Son olarak ise Merkez Bankası'nın faiz yükseltme kararı sonrası dolar, haftanın ilk gününde 26 TL'yi görerek rekor kırdı. Doların yanında Euro da 28 TL'yi aştı. Gram altında ise 1.600 TL seviyesini aşarak rekorunu sürdürdü.

SOSYAL MEDYADA AYAKLANMA!

Doların 26 TL'yi görmesi sonrası özellikle Twitter'da isyan bayrakları açıldı. Asgari ücretin geçtiğimiz hafta 11.500 açıklanması sonrası halk zaten marketlerden gelecek zam haberlerini korku dolu şekilde bekliyordu. Doların da 26 TL'yi aşması sonrası sosyal medyada isyan bayrakları açıldı.

"İNTİHAR ORANLARI ARTACAK!"

Sosyal medyada kullanıcılar insanların umutlarının hem ekonomik hem de güvenlik konusunda tükentiğini söyleyerek intihara daha meyilli olacağından korktuklarını dile getirdi. Doların yükselişi ile özellikle iş arayan ve geçinme, barınma, güvenlik gibi sorunlar yaşayan gençler de umutlar tükenirken, intihar vakalarının artmasından endişe duyuldu. 

Mülteci krizi, dolar kuru, güvenlik endişesi, adaletsizlik, gıda fiyatları gibi konular Twitter'da yeniden gündem haline geldi.