Doların akıl almaz seviyelere çıkması ve hala daha da çıkmaya devam etmesi, vatandaşın cebini eritse de dolar sahibi olanların yüzünü güldürüyor. Dolar konusunda her ön görüsü tutan İslam Memiş, geleceği seviyeyi tahmin etmiş ve yatırımcılara uyarıda bulunarak bozdurmayın demişti. Şimdi de altın ile alakalı açıklama yapan İslam Memiş, altın almak için son bir fırsatın ele geçeceğini açıkladı. 

İslam Memiş, altın almak isteyen yatırımcıya son dakika uyarılarda bulundu. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son videosunda altın almak isteyen vatandaşa yönelik uyarıları arka arkaya sıraladı. Altın yatırımcıları da fiyatları hangi yöne şekilleneceğini merakla araştırırken, işte gerçek öngörüleri ile altın fiyatlarının gideceği yön tayini...

İslam Memiş'in dolar ve altın fiyatları ile alakalı son paylaştığı videosundaki ifadeleri şu şekildedir;

Borsa İstanbul  hedef olarak da 6000'e yol almaya devam ediyor. İlk defa giriş yapacaklar için bence uygun bir endeks yok.

Bayramdan sonra daha aşağıda alanlar var. 5450'ye kadar geri çekilme olura giriş yapmak gerektiği öngörüm devam ediyor. İbre yukarı olsa da mutlaka sert düzeltme hareketleri olacaktır. Bu seviyelerden giriş borsaya uygun değil. 

Ons altın 1925 dolar seviyesinde. Geçen hafta beklentimiz karşılandı. Buralarda dip ifade etmiştim. 1910 dip demiştim. Bu seviyelerden giriş yapmak lazım demiştim. Elinde dolar olan için fırsat. Yukarıda 1960 direncini takip edeceğiz. 1918-1960'a dikkat etmek lazım. Temmuzdan sonra 2150, 2250 ve 2350'ye kadar ataklar da bekliyorduk. Parite üzerinden altın almak isteyen yatırımcı da ons altının yükseliş trendine girebileceğini düşünmesi lazım. Buna göre hazırlık yapılmalı.

Gram altın TL 1600 ekranlarda ama serbest piyasalarda 1623'e kadar yükseliş gördük. Gram altın TL'de hedef 1550 ve 1650 idi. Bu beklentiler de Merkez Bankası kaynaklı erken geldi. Dolar TL'deki geri çekilmeleri önemsediğim için bugün bu fiyattan gram altın almalı mıyım sorusunun cevabı bende hayır. Yüzde 50 alım yapmak için fırsat kolluyoruz. Sabırla beklemeye devam ediyoruz.'' diyerek yatırım yapmak isteyen vatandaşa uyarıda bulundu.

Altın Fiyatları Alım Fırsatı Verecek

Uzmanlar altın fiyatlarındaki ilerleyişin pozitif eğilimli olduğunu vurgulamaktadır. Ancak altının hangi tarihe kadar yükseleceğini henüz ön görememektedir. Ancak altın fiyatlarında çok kısa süre içerisinde alım fırsatı vereceği açıklaması yapılmış bulunmaktadır. 

Uzun zamandır faiz arttırımı ile piyasayı alt üst eden FED kararları, altın piyasasını da etkilemiş bulunmaktadır. ABD piyasalarını bile zor durumda bırakan bu kararların artık bir sonunun geleceği söylenmektedir. FED'in bir sonraki toplantısında faiz arttırımına son vereceği söylenirken, bu durumun en çok altın yatırımcılarına yarayacağı da bilinmektedir.