Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz arttırımı uygulaması nedeniyle bankacılık sektörü de etkilendi. Faizlerin arttırılmasının bir sebebi de kredi vermemek olarak gözüküyor. Merkez Bankası kısıtlayıcı tedbirler alırken müşterilerin düşük faizlerle kredi çekmek için son fırsatları kaldı. 1 Temmuz 2023 itibariyle faiz arttırımlarının maksimum seviyede olacağı biliniyor.  

Piyasa koşulları nedeniyle vatandaşların maddi anlamda yaşadığı zorlukları çözmek için kredi kartları ile kredilere başvurmaktan başka şansı kalmıyor. Bu da faizlerin arttırılmasıyla birlikte önlenecek gibi gözüküyor. Herhangi bir ihtiyaç dahilinde kredi kullanmak isteyen vatandaşların düşük faizli İş Bankası ihtiyaç kredisinden faydalanması mümkün. Temmuz ayı itibariyle bu faiz fırsatlarının bir daha bulunmayacağı biliniyor. Peki, İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar? İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar... 

iş bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu

İŞ BANKASI DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ BAŞVURUSU 

İş Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi için başvurular hızlı bir şekilde online olarak sağlanabilmektedir. 5 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak vatandaşların şubeden değil, online olarak başvurusunu gerçekleştirmesi gerekiyor. Ancak 5 bin TL üstündeki limitler için başvurular en yakın şubeden gerçekleştirilebiliyor. 70 bin TL’ye kadar yapılacak düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusunda vatandaşlar aynı zaman İşCep ve internet şubesini kullanabiliyor.  

Aygaz ve İpragaz Tüp Fiyatları Ocak Ayında Yenilendi Aygaz ve İpragaz Tüp Fiyatları Ocak Ayında Yenilendi

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR? 

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu aylık 1,95 faizle yapılıyor. Düşük faizli kredi başvurusunu 50 bin TL’ye kadar yapmak isteyen müşteriler 36 aya kadar taksit fırsatından faydalanabiliyor. 50 bin TL ile 70 bin TL arasındaki limitler içinse 24 aya kadar vade seçeneğinden yararlanılabiliyor.  

ihtiyaç kredisi faiz oranları

70 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 1,95 faiz oranından yararlanmak isteyen müşteriler 24 ay vadeden faydalanırken aylık ödeme miktarları 3 bin 886 TL oluyor. Toplam geri ödeme miktarı ise aylık 1,95 faiz oranı ile 93 bin 286 TL şeklinde gerçekleşiyor. Müşteriler 1 Temmuz itibari ile bu ödeme planlarının faiz oranı arttırımı kaynaklı değişebileceğini bilmelidir.