Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu! Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında başlayan yardım ödemelerinde başvurular tekrar açılıyor. İhtiyacı olan hanelere karşılıksız şekilde sağlanan destek ödemeleri için müracaatların tamamlanmasının ardından incelemeler akabinde ödemeler bağlanıyor. 1 yıl süreyle hesaplara her ay yatan bu ödemeler şartları taşıyan hanelere yapılıyor ve bir miktar da olsa ihtiyaçların karşılanmasında destek oluyor. 

E-Devlet sisteminden başvurularını yapan haneler en az 850 TL, en fazla ise 1.250 TL olarak ödemelerini düzenli şekilde alıyor. Nakit desteği için başvurular başladı, ancak henüz ilk ödemenin yatacağı tarih netleştirilmedi. Başvuruların tamamlanmasının ardından detaylı açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan bekleniyor. Peki, kimler sosyal yardımdan yararlanabiliyor? Sosyal yadım ödemesi şartları neler? İşte detaylar... 

aile destek sosyal yardım başvurusu

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEME BAŞVURULARI BAŞLADI 

Aile destek programı kapsamında hanelere sağlanan yardımların Temmuz 2023 itibariyle zamlı şekilde yatması beklenirken yeni başvurular da başladı. Şu an için en az 850 TL, en fazla 1.250 TL olan ödemeler tekrar başlıyor. Başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan ödemeler için giriş sağladıktan sonra “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Ödemeleri Başvuru” yazarak çıkan sonuçtan formu eksiksiz doldurmalıdır.  

aile destek programı başvurusu edevlet

AİLE DESTEK ÖDEMESİ SOSYAL YARDIM ŞARTLARI NELER? 

Aile destek ödemesi sosyal yardım şartlarının en başında hanenin gelir seviyesi yer almaktadır. Hane gelirine göre ödeme miktarı belirlenmektedir. Yeni asgari ücret üzerinden belirlenecek olan miktarlar doğrultusunda hanelere aynı zamanda zamlı aile destek ödemesi miktarları da belirlenerek sağlanacaktır. Bu durumda yeni asgari ücretin 3’de 1’i olacak şekilde en fazla kişi başı gelir seviyesi baz alınmaktadır. Kişi başı gelir miktarının en az olduğu hane Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan en fazla nakdi sosyal yardımı alabilmektedir.