Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sabahın ilk ışıklarında sadece bir gün sürecek destek başvurusu ile alakalı açıklama geldiği iddia ediliyor. Sadece bugün yapılacak olan başvuruya özel olarak Kurban parası olarak 15 bin TL ödeme yapılacak. Desteği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sağlayacak. Dolar kurunun yerinde durmaması, enflasyon oranları derken, dar gelirlinin alım gücü iyice düşmüş gibi duruyor. İhtiyaç sahibi hanelerin artmaya başlaması devleti adeta teyakkuza geçirmişe benziyor. Hükümetin düğmeye bastığı bir ödeme de bayramın ilk günü dar gelirlinin hesabına geçiyor. Peki henüz açıklanan kurban parası kimlere verilecek?

Yeni destek paketi kapsamında ödemesi yapılacağı açıklanan kurban parasından kimlerin faydalanabileceği merak ediliyor. İlk şartın Aile Bakanlığı tarafından dar gelirli olarak belirlediği hane şartına uyma zorunluluğu olurken, hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte biri olması zorunluluğu mevcut. Dar gelirli haneleri sabah sabah mutluluktan havalara uçuran yeni destek için başvuru şartları ve detayları sizlerle. 

Dar Gelirli Hanelere Kurban Parası

Tek başına hayatını idame ettirmede ve hanesini geçindirmekte zorlanan ebeveyne yatırılması planlanan 15.000 Tl destek ödemesi ile alakalı olarak E-devlete girilip başvuru yapılması gerekiyor. Dar gelirliye hemen ödenmesi planlanan kurban parası başvuruları e-Devlet hesabınızdan, Aile Bakanlığı'nın sayfasına girilmesi ile tamamlanıyor. Bakanlığın sayfasından sosyal yardım ve destek ödemesi başlığı altında bulunan kılavuzda size sunulan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. 

Kurban Parası Sorgulama ve Ödemeler Nereden Yapılıyor?

Dar gelirliye ödenecek olan yeni destek için başvurular dün başladı, bugün bitiyor. Sizin de bakanlık kayıtlarında önceden aldığınız sosyal yardım ödemesi var ise hemen başvurunuzu yapabilir, bayram öncesi evlerinizi şenlendirebilirsiniz. Ödeme almaya hak kazanıp kazanmadığınızı bakanlığın sayfasından öğrenebileceksiniz. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın onayı alınarak, hak sahibi olunan destek ödemeleri ya tek seferlik yada düzenli olarak ödenirken, kurban parası yardımı ise tek seferlik destekler arasında yer alıyor. Bakanlığın onay verdiği hanelere ödemeler ise PTT üzerinden yapılıyor. Siz de hak sahibi olmanız durumunda hemen PTT bankamatiklerine giderek, ödemenizi anında alabilirsiniz.