Elon Musk açıkladı: Twitter kullanıcıları, bundan böyle kendilerini takip etmeyen hesaplara DM atarken ödeme yapacak. Twitter Blue kullanıcısı değilseniz... Geçen yıl Elon Musk, "spam botlarını yeneceğine ya da denerken öleceğine" söz verdi. Fakat, şimdiye kadar, pek ilerleme kaydetmiş görünmüyor. Ünlü iş insanı, Twitter Blue adlı yeni abonelik hizmeti ile platformda ücretli ve ayrıcalıklı bir dönemi başlattı. Twitter Blue ile onaylanmış ticari ve bireysel hesaplar sayesinde, bot hesaplar yok olacaktı. Botlara karşı savaşında başarısız olan Elon Musk, dün yeni bir duyuru yaptı.

TWITTER BLUE KULLANICISI DEĞİLSENİZ, DM GÖNDERMEK ARTIK ÜCRETLİ!

Buna göre, artık sadece doğrulanmış hesaplar (aylık 8 dolar ödeyenler) onları takip etmeyen hesaplara DM (Direct Message) yani direkt mesaj gönderebilecek. Musk paylaştığı tweette, "Birçok kez söylediğim gibi, AI botları arasında ayrım yapmak giderek zorlaşıyor. Hayatta kalan tek 'sosyal ağlar', doğrulama gerektirenler olacaktır." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ İÇERİK: Apple Vision Pro, Meta Quest Pro ve HTC Vive XR Elite Karşılaştırması

Twitter Blue abonelik ücreti aylık 8 dolar. Bu şekilde hesabını doğrulayan kullanıcılar, takip listesinde olmayan kullanıcılara DM gönderebiliyor. Yani, profilinizde 'mavi tik' yok ise, ne yazık ki yabancı profillere mesaj atamayacaksınız. Bu gelişme grup sohbetleri için de geçerli olacak. Özellikle Twitter, takip ettiğiniz kişilerden gelmeyen tüm DM'leri otomatik olarak reddetme olanağı sunuyor ve bu da birçok kullanıcının bu sorunu çözmesini oldukça kolaylaştırıyor.