Bayrama borçsuz girmek isteyen ya da ihtiyaçlarını karşılamak isteyen emekli, bankaların sunduğu kampanyaları araştırıyor. Bankalar da bu durumu fırsat bilip bir çok kampanyayı emekli için sunarken, en çok dikkat çekenler ise Akbank ve Yapı Kredi oluyor. Akbank ve Yapı Kredi emekli için bugün ve yarın hemen ödeme yapacağını açıklamış bulunuyor. Bu durumda elini hızlı tutması gerekliliğini fark eden emekli, 20.000 TL ödeme almak için adeta banka kapılarını aşındırıyor. Emeklinin tek başvurusuna bankalar 20.000 TL trak ödeme veriyor.   Akbank ve Yapı Kredi Bankası üzerinden emekli maaşını alan ya da emekli maaşını taşıyan emekliye özel bayramdan önce hemen ödeme yapılıyor. Bu kapsamda emekli artı emekli promosyonundan da faydalanabiliyor. 

Akbank Emekli Kredisi Kampanyası

Akbank emekliler için başlattığı emekli kredisi kampanyası kapsamında tek başvuruya belirtilen şartların sağlanması durumunda anında 20 bin TL'ye varan ödeme fırsatı sunuyor. Uzun vade ve düşük faiz imkanları ile emekli kredisi kampanyasında bayramdan önce ödeme alınabiliyor. Akbank emekli kredisinden faydalanabilmek için tek şart, maaşını bankadan çekmek olurken,  yapılan başvuru kabul edilmesi halinde bayramdan önce anında hesaplara geçiyor. 

Emeklinin tam da bayram öncesinde gereksinimi olduğu nakit ihtiyaçlarını Akbank ya da Yapı Kredi Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi çekerek tamamlaması hedefleniyor. Bankaya maaşını yeni taşıyacak olan emekli 20.000 TL'ye ek bankanın ödemesini yaptığı emekli promosyonu kampanyasından da geri ödemesiz olarak faydalanabiliyor.  Bankanın sunduğu 20.000 TL ihtiyaç kredisi geri ödemesi 36 ay vade imkanı ile sunulurken, emeklinin başvurusuna ve puanına göre de faiz oranı belirleniyor. 

Yapı Kredi Bankası Emekli Kredisi Kampanyası

Yapı Kredi Bankası da maaşını bankadan alan emekliye özel kredi kampanyası başlatmış bulunmakta. Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre emekliye özel olarak sunulan kredi kampanyasında ilk ödeme için 90 gün erteleme sağlanabiliyor.  Emekli kredisi başvurusu yapmak için bankanın resmi internet sitesinden yapılan açıklama önem arz ediyor. Söz konusu açıklama kapsamında gerekli şartları taşıyan emekliye, ödemeler banka şubesine gitmeden sağlanabiliyor. Bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da internet bankacılığı aracılığı ile anından emekli kredisi imkanından faydalanılabiliniyor.