Ev hanımları için çok sayıda düzenleme geleceği ve ev hanımlarına yönelik düzenlemeler üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Milyonlarca ev hanımının gelir düzeyini güçlendirmek ve refah payını artırmak için çalışmalar sürüyor. İddialara göre ev hanımlarının yüzünü güldürecek düzenlemeler yolda. Özellikle çalışmadan emekli olabilme imkanı ile ev hanımlarına emeklilik için büyük bir şans doğacak. İşte ev hanımlarına emeklilik imkanı ve konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar…

ev-hanimlarina-erken-emeklilik-2 (1)

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK İMKANI

Milyonlarca ev hanımı herhangi bir yerde çalışmadan prim ödemelerini kendileri yaparak emekli olabilme imkanına sahip olacak. Ev hanımlarının yüzünü güldürecek, hayatını önemli bir şekilde değiştirecek bu düzenleme için çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Ev hanımları için emekli olmak artık bir hayal değil. Çalışmadan emekli olmak isteyen ev hanımlarının devletin belirlemiş olduğu prim sayısını yatırmaları şartı bulunuyor. Dışardan prim ödeyerek emekli olma imkanı sağlanıyor.

ev-hanimlarina-erken-emeklilik-1

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA YAPTIRARAK EMEKLİ OLABİLECEKLER

Dışardan prim ödeme sistemi ile emeklilik kapısı açılan ev hanımları bu konuyla ilgili tüm merak edilenleri araştırmaya devam ediyor. Sigortalı bir işte çalışmayan ev hanımları isteğe bağlı sigorta yaptırarak emekli olabiliyor. Milyonlarca ev hanımı da isteğe bağlı sigorta yaptırıp primlerini ödeyerek emekli  olabilmekte.

DIŞARDAN PRİM ÖDEME ŞARTLARI

Dışardan prim ödeyerek emekli olabilme fırsatını duyan ev hanımları bu konu hakkında daha detaylı bilgiler edinebilmek için araştırmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda dışardan prim ödeme şartları merak ediliyor. Dışardan prim ödeme sisteminde primler kişinin yaşına, cinsiyetine ve sigortalı çalışma zamanlarına bakılarak belirlenmektedir. Bunun için ilk olarak SGK’ya başvuruda bulunulması ve prim ödeme durumunun değerlendirmesinin yapılması gerekmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında prim ödeme miktarları ve prim ödeme süresi belirlenir. Primlerin ödemesine başlayan ve ödemesini bitirenler en yakın SGK müdürlüğüne gidip emeklilik başvurusunda bulunabilirler.

ev-hanimlarina-erken-emeklilik-2 (2)

Efsane Serinin Oyunu 33 TL'ye Düştü! Oyuncular Tarafından Kapış Kapış Alınıyor! Efsane Serinin Oyunu 33 TL'ye Düştü! Oyuncular Tarafından Kapış Kapış Alınıyor!

EV HANIMLARININ İLGİSİ YOĞUN

Dışardan prim ödeme sistemiyle emekli olma imkanına yoğun ilgi gösteren ev hanımları, bu konuyu yakından takip ediyor. İsteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emekli olma imkanını değerlendirmek isteyen ev hanımları tüm detayları araştırıyor. Dışardan sigorta primlerini ödeyerek emeklilik fırsatını yakalayan ev hanımları ayrıca emeklilik kapsamında pek çok uygulamadan da yararlanabilmektedir. Dışardan prim ödeme sistemiyle emekli olanlar kendilerine en yakın SGK müdürlüğüne gidip dilekçe vererek sağlık sigorta kapsamından da faydalanabilmektedirler.