04.05.2016 22:30

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatma

Facebook Messenger sohbet balonlarını kapatmak isteyen kullanıcılar için hazırladığımız rehberde sohbet balonları nasıl kapatılır sorusuna yanıt veriyoruz!

facebook-messenger-sohbet-balonlarini-kapatma

Dünyanın en popüler ve en çok kazanan sosyal medya ağı Facebook‘un Android için geliştirdiği mobil mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, sohbet balonları özelliği sayesinde bulunduğumuz uygulamadan çıkmadan Facebook arkadaşlarımız ile sohbet etmemizi sağlıyor.

Akıllı telefonların performans konusunda sorunlar çektiği bir dönemde ortaya çıkan bu uygulamanın amacı uygulamalar arası geçişe gerek kalmadan kullanıcıların hali hazırda kullandıkları uygulama üzerinden Facebook arkadaşları ile sohbet edebilmesini sağlamaktı. Günümüzde akıllı telefonlarda 4 GB RAM değerlerini görmüş olduğumuzu ve uygulamalar arasındaki geçişin çok hızlı sağlandığını göz önünde bulundurursak bu uygulamanın artık raflara kaldırılması gerektiği konusunda hemfikir olabiliriz.

Facebook Messenger Sohbet Balonlarını Kapatma

Facebook Messenger uygulamasını indirdiğiniz zaman sohbet balonları varsayılan olarak aktiftir. Facebook Messenger sohbet balonlarını kapatmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları takip ederek kolayca sohbet balonlarını kapatma ve daha birçok ayara ulaşabilirler.

İlk olarak Facebook Messenger uygulamanızı çalıştırın ve uygulamanızın en sağında bulunan çark işareti ile ifade edilen Ayarlar sekmesine gelin. Bu bölümde yer alan “Sohbet balonları” seçeneğine tıklayarak sohbet balonlarını kapatma ve daha birçok ayara ulaşabilirsiniz. İsterseniz tam ekran modunda çalışan uygulamalarınızda sohbet balonlarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber