21.10.2016 08:00

Google’ın VR Gözlüğü Daydream İçin Ön Sipariş Başladı!

Google’ın Pixel telefonlarından çok önce duyurduğu Daydream isimli VR gözlükleri için sona gelindi. İşte ön siparişleri başlayan VR gözlük ile ilgili detaylar!

Google geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlikle hala adından söz ettirmeye devam ediyor. Etkinlikte tanıtılan fakat hakkındaki bilgileri çok önceden duyurmuş olduğumuz Daydream isimli VR gözlük projesinde artık sona gelindi. Tanıtmını YouTube yıldızlarının yapacağı Daydream ön siparişe çıktı! Peki bu Daydream ne? Bildiğimiz VR gözlüklerden bir farkı var mı? Hadi gelin biraz inceleyelim!

Google’ın VR Gözlüğü Daydream Gümbür Gümbür Geliyor!

Google’ın titizlikle sürdürdüğü VR projesi yavaş yavaş kendisini belli etmeye başladı. Diğer VR gözlüklerden en büyük farkının; kullanırken bir aparatla kontrolü mümkün kılması olduğunu düşündüğümüz Daydream isimli sanal gözlük tabii ki YouTube’dan da tam destek alacak. Hatta Google’ın yepyeni projesi Daydream gözlükler Google Play’de gezinirken bile kullanılabilecek! Daydream için elindeki bütün fırsatları değerlendiren Google, tanıtım amacı ile gözlüğünü ünlü YouTube yıldızlarına kullandırtacağını da şu haberimizden duyurmuştuk. Bakalım şu an Amerika,İngiltere ve Almanya’da ön siparişi başlamış olan Daydream VR gözlükler ülkemize ne zaman gelecek? Aynı zamanda Daydream’ın diğer VR gözlüklere göre %30 daha hafif olacağı söyleniyor.