07.02.2016 07:57

HTC One M10 için İlk Sızıntı Geldi!

HTC'nin Mart ayı içerisinde tanıtılması beklenen amiral gemi modeli HTC One M10'dan ilk sızıntılar geldi. Peki HTC One M10 sızıntıları neler? İşte HTC One M10!

HTC One M10 ‘un ilk görseli olma niteliğini taşıyan sızıntı, sızıntıları ile tanıdığımız evleaks’ten geldi. Anlaşılan o ki HTC One M10 önceki nesillerden farklı bir tasarım çizgisiyle gelecek. HTC ilk olarak HTC One A9 ile bu tasarımın sinyalini bizlere vermişti.

İşte HTC One M10’un Sızdırılan Görseli ve Detaylar!

HTC One M10 için yayınlanan bu görsele baktığımızda, HTC’nin diğer modellerinde sıkça kullandığı, cihazların alt ızgarasında bulunan ”HTC” logosunun kalktığını görüyoruz. HTC One M10 eğer sızıntıdaki gibi alt ızgarasında “HTC” logosunu taşımadan çıkarsa bu detayın tasarımı güçlendirebileceğini söyleyebiliriz.

htc one m10

Görselde HTC One M10‘un yine alt kısmında bulunan yuvarlak alanda ise gelişmiş bir parmak izi okuyucusuna yer verilmiş. Ayrıca HTC‘nin daha önceki amiral modellerinde olduğu gibi HTC One M10‘da da Boom Sound hoparlörlerin kullanılmasına dair beklentiler yüksek. HTC One M10‘un yine HTC‘nin daha önceki amiral gemi modelleri HTC One M7 ve HTC One M8 modellerinde kullandığı gibi yekpare ve güçlendirilmiş alüminyum kasa ile gelmesi de bekleniyor.

HTC One M10 için Beklenen Teknik Özellikler!

HTC One M10 ile gelmesi beklenen teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • Snapdragon 820 işlemci
  • 5.1 inç büyüklüğünde 2560×1440 çözünürlüğe sahip AMOLED ekran
  • 4GB RAM
  • 12MP arka kamera 4 ultrapixel ön kamera
  •  32GB dahili hafıza(microSD ile arttırılabilir)
  • Android 6.0.1 işletim sistemi

HTC One M10 için yayınlanan sızıntı görsele baktığımızda HTC‘nin, HTC One M10 ile birlikte daha sade bir tasarım anlayışına geçtiğini görüyoruz.  HTC‘nin yeni amiral gemisi HTC One M10‘un tanıtım tarihini merak edenler için ise Mart ayında tanıtımının gerçekleşmesinin beklendiğini söyleyelim.