31.01.2017 21:41

İnternetsiz Çalışan Çevrimdışı Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon uygulamaları bazen internet paketlerinin düşmanı olabiliyorlar. İşte bunu çözmek için kullanabileceğiniz internetsiz çalışan navigasyon uygulamaları!

Günümüzde navigasyon uygulamaları bir yerleri bulabilmek için artık hayatın bir parçası haline geldi. Mobil uygulamalar sayesinde bulunamayan adres kalmadığı gibi, otomobil kullanırken bile ekranda yol tarifi alınabiliyor. Uydu haritaları bu alanda kesintisiz hizmet sağlıyor. Navigasyon sistemlerinin en önemli sorunu internet bağlantısının olma zorunluluğu. Çalışmak ve haritaları indirmek için internete ihtiyaç duyan sistemler mobil veri kotasının azalmasına neden oluyor. Ancak bilinenin aksine internet bulunmayan yerlerde de navigasyon uygulamalarından yararlanmak mümkün.

İnternetin olmadığı yerlerde mobil veri üzerinden gerçekleştirilen işlemler özellikle yurt dışında yüksek ücretlendirme ile karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışan çevrimdışı navigasyon sistemleri bu sorunların çözümüne yönelik katkı sağlıyorlar.

İnternet Olmadan Çalışan Navigasyon Uygulamaları

Navigon: 2D ve 3D olarak hizmet verebiliyor. iOS ve Android telefonlarda da kullanılabilen sistem satın alınabiliyor.

TomTom: Dünyaca bilinen bir marka olan TomTom diğer uygulamalara nazaran daha yüksek fiyata satılıyor.

CoPilot: Her ülkede değişik platformlarda kullanılan sistem, herkes tarafından rahat bir şekilde kullanılabilecek altyapı özelliklerine sahip.

MapFactor: ücretsiz ve offline şekilde hizmet veren sistem sadece Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Kategoriler: İnternet Mobil Rehber