30.03.2017 11:02

iOS 10.3 Güncellemesi Çıktı!

Apple'ın mobil cihazlarına sunduğu mobil işletim sistemi iOS'un son sürümü iOS 10'un yeni güncellemesi iOS 10.3'ün final sürümü çıktı! İşte tüm detaylar.

Teknoloji devi Apple’ın stabilliği ile ön plana çıkan mobil işletim sistemi iOS’un merakla beklenen yeni güncellemesi iOS 10.3 sonunda çıktı. Apple iOS 10.3 ile birlikte ayrıca watchOS 3.2, macOS 10.12.4 ve tvOS 10.2 güncellemelerini de yayınladı.

Apple’ın sunduğu bu güncellemeler arasında elbette ki en çok merak edilen ve beklenen Apple’ın mobil cihazları için gelen iOS 10.3 güncellemesi oldu. Yaklaşık olarak 655 MB civarında bir güncelleme olan iOS 10.3’ün bir diğer önemli noktası Apple’ın iOS cihazlarının dosya sistemini değiştirmesi. Apple iOS cihazlarının dosya sisteminde iOS 10.3 ile birlikte artık Apple File System yani APFS‘ye geçiş yapıyor. Apple’ın bu yeni dosya sistemine geçmesiyle birlikte Apple’ın iOS cihazlarında önemli derecede bir hafıza artışı yaşanıyor.

ios-10-3-guncellemesi-cikti

Kullanıcıların “Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme” adımlarını izleyerek yükleyeceği güncellemesi ile birlikte;

– iPhone’umu Bul, AirPods’unuzun nerede olduğunu veya bilinen son yerini görmenizi sağlıyor ve AirPods’unuzun tekini veya ikisini birden bulmanıza yardımcı olmak için bir ses çalıyor.

– CarPlay, durum çubuğunda son kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlayan kısayollar sunuyor; Apple Music ise yeni bir Şimdi Çalınıyor ekranına sahip .

– iTunes filmlerinizi tek bir kez kiralayarak tüm aygıtlarınızda izleyebilirsiniz .

– Harita uygulamasında görüntülenen geçerli sıcaklık üzerinde 3D Touch’ı kullanarak saatlik hava durumu tahminini öğrenebilirsiniz .

– Takvim, istenmeyen davetleri silme ve istenmeyen ileti olarak bildirme olanağı sunuyor.

Apple’ın iOS 10.3 güncellemesini; iOS 10 güncellemesini alan, iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S ile birlikte, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus modelleri alıyor. Ayruca iPad modellerinde ise iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro 9.7, iPad Pro 12.9 alıyorken iPad Touch cephesinde ise 6. nesil iPod Touch modeli bu yeni güncellemeyi alıyor.

 

Kategoriler: Apple Mobil