21.01.2017 20:53

iOS 11 ne zaman çıkacak?

Apple'ın bu yıl çıkaracağı iOS 11 sürümü ne zaman çıkacak? İşte iOS 11'in ne zaman çıkacağını merak edenler için iOS 11 çıkış tarihi ile ilgili detaylar!

Apple, geçtiğimiz yıl çok konuşulan iOS 10 sürümünü iOS işletim sisteminin en yeni sürümü olarak çıkarmıştı. Bu yıl ise iOS’in yeni sürümü olacak iOS 11’in çıkarılması bekleniyor. Peki iPhone serisinin 10.yılı olması nedeniyle üzerindeki beklentilerin de artmış olduğu iOS 11 ne zaman çıkacak?

Apple, genellikle her sene mobil işletim sistemi olan iOS için yeni bir sürümü çıkarıyor. Yeni iOS sürümü önce beta sürüm şeklinde geliştiricilere açılıyor. Geliştiriciler yeni iOS sürümüne ilişkin hataları tespit ediyor ve gerekli düzenlemeler yapılıyor. Bu sürecin ardında da yeni iOS sürümü herkese açık bir şekilde paylaşılıyor. Bu sene çıkması beklenen iOS 11’de de yine bu süreçleri çok yüksek ihtimalle göreceğiz.

iOS 11 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Apple, iPhone serisinin 10.yılına özel çıkış tarihi ve etkinliğinde bir değişiklik yapmazsa iOS 11’i, her sene yeni iOS sürümlerinde olduğu gibi bu senede WWDC etkinliğinde tanıtacaktır. WWDC etkinliği geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yılda Haziran ayında gerçekleşecek. Yani iOS 11, Haziran 2017’de gün yüzüne çıkacaktır. Tanıtımın ardından iOS 11 geliştiricilere açılacak ve beta sürecini tamamlayacaktır. Daha sonra da iOS 11, iOS kullanıcıları ile buluşacaktır.

iOS 11’in de çıkış tarihi olacak WWDC 2017 etkinliğinin Haziran ayında hangi tarihler arasında gerçekleşeceği veya diğer ayrıntılarıyla ilgili resmi bir bilgi ise şu aşamada bulunmuyor. Bakalım Apple’ın bu yıl çıkarması beklenen iPhone 8 ile birlikte yüklü bir şekilde de gelecek olan iOS 11’in çıkış etkinliği WWDC 2017 ne zaman gerçekleşecek? Bunun için resmi bilgilerin gelmesini bekleyeceğiz.