18.08.2016 00:51

iPhone 7, 256 GB Depolama ile Birlikte Gelebilir!

Apple'ın yeni amiral gemisi olacağı düşünülen iPhone 7'nin, 256 GB depolama ile birlikte gelebileceği iddia ediliyor. İşte yeni iPhone 7 iddiası ve detayları!

Apple, iPhone 7 için veya sadece iPhone 7 Plus için düşünülen bir değişiklikle depolama miktarının 256 GB olmasını planlıyor olabilir. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus ile birlikte 256 GB‘lık sürüm gelirse bunun iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın giriş seviyesi olarak 32 GB’lık sürümler ile gelmesine neden olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Birlikte Depolama Alanları Artabilir!

16 GB’ lık iPhone kullanıcılarının depolama ve iOS güncellemelerinde sıkıntı yaşadığı da bilinen bir gerçek. Apple’ın 32 GB’lık giriş sürümünü sunması bu noktada yeni iPhone modeli kullanıcılarının depolama alanı sıkıntılarını bir nebze de olsa azaltacaktır.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus selefi modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta olduğu gibi 4K video çekim desteğine de sahip olacaklar. Geçen sene iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile birlikte 4K video çekim desteği sunmaya başlayan Apple’ın, giriş versiyonu olarak 16 GB’lık iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sürümlerini piyasaya sürmesi ise oldukça tartışılmıştı.

Günümüzde depolama alanlarının önemli bir kısmını video ve fotoğraflar kaplıyor. Bakalım Apple, bu kapsamda bu sene çıkaracağı yeni iPhone modelinde 16 GB’lık artık düşük gelen depolama seçeneğini kaldıracak mı?