19.06.2016 22:00

iPhone 7 Çift Sim Kartlı Mı Olacak?

Apple'ın yakında tanıtması beklenen modeli iPhone 7 için sızıntılar devam ediyor. Peki, iPhone 7 çift sim kartlı mı olacak? iPhone 7 detayları haberimizde.

Apple, Wwdc 2016 etkinliğinde gerçekleştirdiği iki saatlik sunumda, iOS 10 ve uygulamaların üzerine yoğunlaşmış olsa da iPhone 7 hakkında da ufak tüyolar verdi. Bu ipuçlarından yola çıkan Reuters gazetesi yazarları ve teknoloji uzmanları Apple’a yakın bir kaynaktan yeni sızıntılar aldığını iddia ederken, iPhone 7 hakkında önceki serilerden farklı olarak çift sim kart girişinin olacağına dair bir makale yayınladı. Bu iddianın kuvvetli olduğuna dair uzak doğu ülkelerinden de doğrulama geldi. Peki, iPhone 7 gerçekten çift sim kartlı mı olacak? Merak edilen detaylar haberimizde.

Apple’ın Merakla Beklenen Amiral Gemisi iPhone 7 Çift Sim Kartlımı Olacak?

Çin’in güney bölgesinde bulunan bir tamir dükkanı olan Rock Fix’in Reuters’e ilettiği fotoğrafa göre 4.7 İnçlik ekrana sahip olan iPhone 7’nin Lightining portuna bağlı bir kulaklık çıkışı ilk göze çarpan kare, fotoğrafların devamında ise iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen ve çim sim kart çalıştıran bir parça olduğu görülüyor. Anten modülünün de değiştiği anlaşılan iPhone 7’nin bunların yanı sıra 256 GB depolama alanı olacağı da gelen diğer bilgiler arasında.