15.08.2016 21:28

iPhone 7’nin Home Tuşu Dokunmatik Olmayabilir!

iPhone 7 ile ilgili sızıntılar dur durak bilmiyor. Bu sefer iPhone 7'nin home tuşunun dokunmatik olmayabileceğine dair sızıntılar interneti kavurmaya başladı!

iphone 7, home tuşu

Apple‘ın yeni iPhone‘u olacak olan iPhone 7’den beklentiler büyük. Apple, yeni cihazını Eylül ayının ikinci haftasında tanıtacak. Cihazın tanıtım tarihi yaklaştıkça iPhone 7 hakkında merak edilen birçok soru sızıntılar sayesinde cevabını buluyor. Bu sefer ki sızıntı iPhone 7’nin home butonunun dokunmatik olmayabileceğine dair sinyaller veriyor.

iphone 7, home tuşu

MacRumors tarafından paylaşılan iPhone 7‘ye ait olduğu iddia edilen görsele bakıldığı zaman home tuşunun bulunduğu bölgedeki parçalar standart parçalara oldukça benziyor. Bu da iPhone 7 ile birlikte gelmesi düşünülen dokunmatik home butonu beklentisini çürütüyor.

iPhone 7’de Neden Dokunmatik Home Butonu Olmalı?

Apple’ın iPhone 7‘de dokunmatik bir home tuşuna yer vermesi ihtimali her ne kadar sızıntılar bunun tersini söylese de hiç düşük değil. Bu özellik cihazın işlevselliğini büyük ölçüde arttıracaktır.

Cihazla ilgili bir başka iddia ise Apple’ın iPhone 7‘nin home butonunu dokunmatik yapması durumunda parmak izi okuyucuya yer veremeyeceği yönünde. Fakat bu iddialar sadece iddia olarak kalmaya mahkum. Günümüz teknoloji bu iki işlevi bir arada sunabiliyor. Yeni iPhone’un home tuşunun akıbetinin ne olacağını Eylül ayında düzenlenecek olan konferansta öğreneceğiz.