14.06.2017 21:18

iPhone 7s Plus için Yeni Bilgiler Paylaşıldı

iPhone 7s Plus için en yetkili isimlerden açıklamalar gelmeye başladı. iPhone 7s Plus modeli hakkında ortaya atılan son iddia da nasıl detaylar var?

Apple, yeni seri akıllı telefonlarını hazırlamaya devam ediyor. Teknoloji devinin bu konuda attığı adımların nasıl detaylara sahip olduğu konusunda da iddialar iyiden iyiye sıklaşmaya başladı. Genelde iPhone 8 akıllı telefonları konusunda yeni görseller ve yeni özellik iddialarının paylaşıldığını görüyoruz. Son 3 gündür bu konuda da ardı ardına paylaşımların gelmeye devam ettiğini haberlerimizde de ele alıyoruz. Fakat Apple’ın bu sene tanıtacağı tek akıllı telefon modeli iPhone 8 modeli olmayacak. Bunun yanında bir de iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri tanıtılacak. İşte son gelen iddiaya göre iPhone 7s Plus akıllı telefonlarında nasıl bir sistem kullanılacağı hakkında bilgiler veriliyor.

iPhone 7s Plus İçin Kablosuz Şarj ve Su Geçirmezlik İddiaları

Son iddialar Apple’a yakınlığıyla bilinen Wistron firması tarafından geldi. Wistron CEO’su Robert Hwang tarafından yapılan açıklamayla beraber, iPhone 7s Plus modelinde kablosuz şarj teknolojisi için adımlar atılacağı belirtiliyor. iPhone 7s Plus modelinde kablosuz şarj desteğini bir pad ile sağlayacağı belirtilen Apple’ın, belli başlı sistemlerde de değişiklikler yapması bekleniyor.

iPhone 7s Plus

iPhone 7s Plus modelinin kablosuz şarj iddiasıyla geleceğini doğrulayan Hwang, kablosuz şarj teknolojisinin mevcut şarj sistemlerini değiştireceğini de belirten açıklamalarda bulunmuş. Bu açıklamalara göre iPhone 7s Plus serisinde USB 3.0 ile hızlı şarj desteği de sunulacak. Ayrıca telefonlarda IP68 sertifikasına ve suya karşı tam koruma sistemlerine yer verileceği de belirtiliyor. Tabi ki yine detaylar için iPhone 7s Plus tanıtımını beklemek zorundayız.