30.09.2016 22:15

iPhone 7’ye Jack Girişli Telefon Kapağı Geldi!

Apple’ın iPhone 7’nin jack girişi olmayacağını açıklamasından beri firmalar çözüm üretiyor. İşte bu defa da iPhone 7 için Jack girişli telefon kapağı tasarlandı!

Biliyorsunuz ki Apple, iPhone 7 ile birlikte 3.5mm’lik jack girişinden vazgeçti. Jack girişinden vazgeçilmesi büyük tepki toplarken bazı kesimler ise bu sıkıntıya çözüm üretmeye çalışıyor. Çinli bir firmanın lightning girişini 3.5mm’lik jack girişine dönüştüren bir adaptör üretmesinden sonra bu defa da Fuze isimli bir firma iPhone 7’nin kulaklık girişini 3.5mm’lik jack girişine dönüştüren bir telefon kabı üretti! İşte iPhone 7’yi fonksiyonel manada bir hayli değiştiren telefon kapağı!

Fuze iPhone 7’ye Telefon Kapağı Tasarladı!

Bağış sistemi ile çalışan sitelerden biri olan Indiegogo sitesinde başarılı bir projeye ulaşan Fuze iPhone 7 telefon kapağı üretime geçiyor. Fuze ismi verilen telefon kapağı sayesinde iPhone 7’nin lightning girişi 3.5mm’lik eski kulaklık girişi haline dönüşüyor. Son derece sade bir tasarım ile üretilen iPhone 7 telefon kapağı projesi, iPhone 7’nin jack girişsiz olmasından dolayı üzülenlerin yüzünü biraz olsun güldüreceğe benziyor. Üstelik Fuze’nin tek özelliği bu değil. Aynı zamanda batarya desteği olarak da kullanılabiliyor. Bu arada bu proje için indiegogo’dan tam 41 bin dolar bağış toplandığını da belirtelim!