07.10.2017 00:30

iPhone 8 Plus Pil Sorunu Bu Kez Çin’de Baş Gösterdi

iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yaşanan sorun Apple'ın başına iş açacak. iPhone 8 Plus nasıl bir sorun ile gündemde? Apple açıklamayı ne zaman yapacak?

iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımı yapılalı neredeyse 1 ay oluyor. Yeni modeller henüz ülkemizde satışa çıkmadı fakat bu 1 aylık süreç içerisinde, birçok ülkede satışlar başladı. Tayvan, Japonya, Çin gibi ülkelerde satışı başlayan akıllı telefonların ilk modellerinde ise fiziksel bir sorun kullanıcıların karşısına çıktı. Birkaç hafta öncesinde ilk olarak Tayvan’da ortaya çıkan sorunda, telefonların pillerinin şişip ekranı kaldırdığı belirtilmişti. Bunun hemen sonrasında iki iPhone 8 Plus modelinde de aynı sorun gündeme geldi. Giderek büyüyen sorun bugün ise Çinli bir kullanıcı tarafından gündeme getirildi.

Apple iPhone 8 Plus Önlemi Alacak Mı?

Son olarak Çin’de gerçekleşen olay, iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının 6 kez aynı sorunla gündem olmasına neden oldu. Yaşanan tüm bu olaylar gösteriyor ki iPhone 8 Plus modellerinde, tüm serinin etkilendiği bir sorun gündeme gelebilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde zaten Apple’ın konu hakkında incelemelere başladığı belirtilmişti.

iPhone 8 Plus

Şimdi ise yaşanan 6.olaydan sonra, Apple’ın işleri biraz daha hızlandırdığı ortaya çıktı. Tüm sorun yaşanan modellerin acilen incelemeye alındığı ve bazı sağlam telefonlarda da seriye göre testlerin yeniden yapıldığı iddia edildi. iPhone 8 Plus için yaşanan bu sorunun devamının gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz. Kesin olarak bilgiler Apple ile gelecek fakat şimdiden iPhone 8 Plus sorunu tartışmalara neden olmaya başladı.