06.07.2016 09:00

iPhone 8 Tamamen Cam Olarak Gelebilir!

Apple, Herkesin sabırsızlıkla beklediği yeniliği iPhone 8 ile birlikte getirebilir! Tamamen cam malzeme kullanılarak yapılmış yeni iPhone 8 yolda!

Herkes ( biz de dahil ) Apple’ın sıradaki amiral gemisi iPhone 7’nin nasıl olacağını merakla beklerken, Apple aldığı yeni bir patent ile bir sonraki iPhone’u tamamen cam olarak üretme kararı alabilir!

Evet yanlış duymadınız uzun zamandır beklenen, tasarımcıların yayınladıkları tamamen camdan oluşan iPhone konseptleri çok yakında gerçek olabilir!

iphone-8-nasil-olacak

Apple, Tamamen Cam Malzemeden Oluşan iPhone Üretebilir!

Akıllı telefonda şık görünüşün önemini tarihte ilk defa ortaya atan firma olan Apple, eğer başarabilirse tamamen camdan oluşan iPhone ile akıllı telefon piyasasında tekrar yeni bir çağ açabilir.

Bu güzel haber bazı kesimlerde sevindirici bir haber olarak karşılanırken bazı kesimlerde ise felaket olarak karşılandı. Tahmin edebileceğiniz gibi iPhone’ların ekranları sıklıkla kırıldığı için tam cam olması durumunda en ufak bir darbede iPhone’un tuzla buz olabileceği ihtimali yüzünden bazı kesimlerde bu haber felaket olarak nitelendirildi.

SquareTrade sayfasının yaptığı bir çalışmaya göre; sadece Amerika’da iPhone’un çıkış tarihi olan 2007’den bu yana ekran tamiratı için 23.5 milyar dolar harcanmış. Bu bilgiler ışığında insanların iPhone’larda tamamen cam malzemeye geçilmesi ihtimaline duydukları rahatsızlık çok kolaylıkla anlaşılabiliyor.

Fakat Apple, aldığı şu patentin içeriği incelendiğinde, buldukları yeni malzeme yapısıyla bu sorunu ortadan kaldırabileceğe benziyor.

Peki sizler bu habere sevindiniz mi ? Yoksa yeni iPhone’ların tamamen cam olmasını sadece masraf olarak yorumlayanlardan mısınız ?