22.05.2017 14:06

iPhone 8 Touch ID için Yeni Görseller Ortaya Çıktı

iPhone 8 Touch ID sistemi hakkında bir kez daha yeni iddialar ortaya çıktı. iPhone 8 Touch ID sistemini ortaya koyan yeni görsellerde nasıl detaylar var?

Apple’ın en büyük değişimleri uygulayacağı yeni seri akıllı telefonları olarak değerlendirilen iPhone 8 serisinin sızıntıları bitmek bilmiyor. İlk olarak Apple’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilerle telefonların nasıl özelliklere sahip olacağı beklentileri paylaşılmıştı. Ardından ise iPhone 8 modellerinin görselleri ortaya çıkmaya başladı. Hemen hemen her tasarım detayını ortaya koyan tüm bu görsellerde, üzerinde en çok konuşulan konu olan iPhone 8 Touch ID sistemi içinse yeni bazı görüntüler yayınlandı. Son görüntüler beklenenin aksine iPhone 8 Touch ID sisteminde yine değişimlerin olduğunu gösteriyor.

iPhone 8 Touch ID Dokunmatik Ekrana Mı Entegre Olacak?

Aslında genel düşünce iPhone 8 Touch ID sisteminin ana ekrana dahil edileceği yönündeydi. Fakat gelen son görsele göre iPhone 8 Touch ID yine arka kapakta konumlandırılmış olarak gözüküyor. Yeni model için yaptığı paylaşımlarla öne çıkan Sneakleaks tarafından paylaşılan yeni görsellerle beraber iPhone 8 Touch ID sisteminin arka kapak üzerinde konumlandırıldığı gözüküyor. Fabrika görselleri olduğu iddia edilen görsellere göre Apple logosunun hemen altında yer alan parmak izi sensörlerinin telefonun tasarımı da bir hayli değiştirecek gibi duruyor.

Apple’ın tanıtımına kadar netlik kazanması beklenmeyen parmak izi karmaşası hakkında belli başlı iddialarda dikkat çekmiyor değil. Şu an için telefonların parmak izi sensörünün arka kapakta, ana ekran altında ve güç düğmesi üzerinde yer alacağı iddiaları var. Bunun dışında Apple’ın iPhone 8 Touch ID sistemi için bambaşka bir sistemde kullanıp kullanmayacağını ancak tanıtımda görebileceğiz.