17.11.2016 10:15

iPhone Kamerasına Artırılmış Gerçeklik Geliyor!

Apple’ın CEO’sunun artırılmış gerçeklik alanına olan ilgisi sonuç vermek üzere. iPhone kamerasına yakın bir süre sonra artırılmış gerçeklik özelliği geliyor!

Apple’dan uzun süredir artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalar yaptığını biliyoruz. Daha önceleri sanal gözlük ve gerçekliği artırılmış gözlükler üzerinde Google Glass’a rakip olabilecek bir gözlük tasarladığını duyurmuştuk. Fakat yeni gelen bilgilere göre Apple, artırılmış gerçeklik teknolojisini gözlük olarak değil de iPhone kamerasına entegre ederek getireceği düşünülüyor! İşte Apple’ın artırılmış gerçeklik üzerine yaptığı yeni çalışmalar!

Apple Artırılmış Gerçekliği iPhone’a Getiriyor!

iphone-artirilmis-gerceklik

Apple, iPhone telefonlarının uygulamasına artırılmış gerçeklik özelliğini eklemeye hazırlanıyor. Bu özelliğin eklenmesindeki amaç ise objeleri daha iyi algılanıp tespit edilmesi olduğu düşünülüyor. Kamera deneyimini oldukça artıracağını iddia edilen özelliğin bir sonra ki iOS sürümünde yani 11’de gelmesi bekleniyor. Daha önce FaceShift ve Flyby Media gibi uygulamaları da kendi bünyesine katan Apple kamera olayına iyice kafayı takmış gibi görünüyor. Bakalım Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü ürettiği iddiaları ile başlayan bu macera nasıl bir uygulama ile son bulacak? Peki sizce Zaten gayet iyi kamera performansına sahip olan iPhone telefonlar bu özellikle nirvanaya ulaşabilecek mi?