13.02.2017 01:34

iPhone’un Boyası Dökülüyor!

Apple yeni iPhone modelleri yeni renklerle çıkmıştı. Apple’ın mat siyah renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde boyaların kalktığı ortaya çıktı. Apple’ın son iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın mat siyah rengine sahip modellerinin boyasının

Apple yeni iPhone modelleri yeni renklerle çıkmıştı. Apple’ın mat siyah renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde boyaların kalktığı ortaya çıktı.

Apple’ın son iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın mat siyah rengine sahip modellerinin boyasının döküldüğü ortaya çıktı. İnternette paylaşılmaya başlanılan bu duruma göre belli bir sürenini ardan kullanıcıların sahip olduğu mat siyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın boyası dökülüyor. Herhangi bir yere çarpma ya da hasar yaşamayan telefonlarda görülen bu durum karşısında pek çok kullanıcı bu sorunun bir kullanıcı hatası olup olmadığını merak ediyor.

Mat Siyah iPhone’ların Boyası Dökülüyor!

Apple’ın son amrial gemisi olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinin farklı bir sorundan dolayı canları sıkkın. Bilindiği gibi Apple son akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı simsiyah ve mat siyah renk seçenekleriyle satışa çıkmıştı. Simsiyah (JetBlack) renk seçeneğine sahip olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ların çok kolay çizilmesi kullanıcıların canını sıkarken şimdide mat siyah renge sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın boyasının döküldüğü ortaya çıktı.

iphoneun-boyasi-dokuluyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın mat siyah rengine sahip modellerinde görülen bu durumu paylaşılan görsellerde çok net bir şekilde görebiliyoruz. Kullanıcıların paylaşmış olduğu görsellerde özellikle hoparlörün bulunduğu kısım ve tuşların etrafındaki boyanın çözülüp döküldüğü görülüyor.

iphoneun-boyasi-dokuluyor

Kullanıcılar iPhone’larını bir kılıfla kullandıklarını ve iPhone’larının hiç darbe almadıklarını belirtirken boyaların nasıl döküldüğü ya da neden döküldüğü ise bir bilinmezlik olarak ortaya çıkıyor.

Apple Destek Ekipleri Konuyla İlgili Açıklama Yaptı!

İnternet üzerinde çeşitli platformlar üzerinden dile getirilen bu durum pek çok kişinin katılımlarıyla dile getirilmeye devam ediyor. Paylaşımlara bakıldığında bu sorunun hemen hemen her kullanıcıda benzer bölgelerde yaşanılıyor olması. Apple tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken Apple destek birimi kullanıcılara bu konuyla ilgili yanıt verdi. Verilen yanıtta bunun bir “kozmetik hasar” olduğu ve bu sebepten ötürü garanti kapsamına girmediği açıklandı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri verilen bu sevap karşısında hayal kırıklığı yaşarken sadece belli iPhone 7 ve iPhone 7 Pus‘ın mat siyah renkli modellerinin bu hatadan etkilenmiş olabileceği düşünüyor.