12.12.2016 21:18

iPhone’un İlk Telefonu Cip Fiyatına Satılığa Çıkartıldı

Apple’ın yüz milyonlarca insanın hayatını değiştiren öyküsün deki ilk adımı on, on yıllık iPhone 2G cip fiyatına satılığa çıkartıldı. İşte efsane, iPhone 2G!

Apple’ın yüz milyonlarca insanın hayatını değiştiren mobil teknolojilerde ki ilk adımı olarak nitelendirilen ürünü olan, on yıldır kutusu dahi açılmadan saklanan iPhone 2G, yurtdışı kaynaklı teknoloji platformlarının haberine göre ABD’li bir vatandaş tarafından satılığa çıkartıldı. Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Jobs’ın tanıttığı 4GB hafızalı iPhone 2G, on yıl önceki fiyatından tam 45 katı yükseği bir fiyata yani 22,500 dolara müşterisini beklerken, bu fiyata ortalama bir cip sahibi olunabiliyor.

kutusu-acilmamis-iphone-2g-2

iPhone 2G İLK ÇIKTIĞINDA GÖRSEL ANLAMDA İYİ GÖRÜNSE DE DONANIMSAL EKSİKLİKLER İLE DOLUYDU

iPhone 2G ilk çıktığında görsel anlamda muadillerine göre çok daha iyi bir çizgiye sahip olsa da donanımsal eksiklikleri ile göze çarpıyordu. Buna göre iPhone 2G, sadece 2 megapiksel olan kamerası ve 3G internet bağlantısının çok daha yavaş versiyonu olan EDGE bağlantısını kullanıcılarına sunuyordu. Ayrıca yine Bluetooth ve MMS desteğinin olmaması da ilk Apple kullanıcıları tarafından hoş karşılanmamıştı. Yine de mobil teknoloji enstitüsüne yön veren Apple sektörde ki baskıcı gücünü her geçen gün artırmaya devam etti. Diğer taraftan, an itibariyle cip fiyatına satılık olan iPhone 2G için ise büyük bir talep söz konusu olduğu belirtildi.