Asgari ücrete Temmuz ara zammı belli oldu ve yapılan zam görüşmelerinden çıkan sonuçla yeni asgari ücret yüzde 34 zam oranıyla net 11 bin 402 TL’ye yükseldi. 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret sonrasında gündem memur ve emekli aylıklarına yapılacak zam olmaya başladı. Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı için Temmuz ayında açıklanacak olan enflasyon rakamları beklenirken diğer ödemelerde yaşanan gelişmeler de gündemde yer almaya devam ediyor. Toplu iş sözleşmeleri imzalanmaya devam edilirken çeşitli kurumlar ve sendikalar tarafından kamuoyu bilgilendirilmeye devam ediliyor. Kurban Bayramı öncesinde SODEMSEN ve Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası ile Odunpazarı Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi personelin yüzünü güldürdü. İşte detaylar…

TABAN ÜCRET GÜNLÜK 532 TL

Belediyeler ve sendikalar arasındaki toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri devam ediyor. Bayram öncesinde zam müjdesini alan personelin yüzü gülerken görüşmelerde yaşanan gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor. Kurban Bayramı’ndan hemen önce Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası ve Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası ile Odunpazarı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı ve bu sözleşme ile maaşlar da güncellendi. İmzalanan yeni toplu iş sözleşmesi ile personellerin maaşlarında yüzde 49-yüzde 70 arasında oranda bir artış gerçekleşti. Taban ücret ise günlük 532 TL olarak belirlendi. Tüm bu gelişmelerle Odunpazarı Belediyesi’nde en düşük maaş net 16 bin TL’ye yükselirken sendika üyesi olan işçilere yılda 36 günlük olan ücret tutarında ikramiye ödemesi de yapılacak.

isci-maaslarina-zam-2

YEMEK YARDIMI NET 60 TL’YE YÜKSELDİ

Odunpazarı Belediyesi’ndeki işçilerin maaşlarında ve diğer ödemelerinde artış yaşandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte sendika üyesi olan işçiler yılda 36 günlük ücret tutarında ikramiye ödemesi de alacak. Öte yandan toplu iş sözleşmesine göre yemek yardımı, net 60 TL’ye, yol yardımı ise günlük net 17 TL’ye çıkarıldı. Vasıflı işçilere ise günlük brüt 16 TL, vasıfsız işçilere de günlük brüt 8 TL ek ücret ödenecek.

Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde? Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde?

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

Bayram öncesi görüşmelerini tamamlayan SODEMSEN ve Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası ile Odunpazarı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzaları atıldı. Öte yandan diğer belediyeler ile sendikalar arasındaki görüşmeler de devam ediyor. Toplu iş sözleşmesi ile ilgili gelişmeler geldikçe ve anlaşmalar sağlandıkça kamuoyunun da detaylarla ilgili bilgilendirilmesi bekleniyor.