Aile Bakanlığı bayram öncesi kadınları da unutmadı. Nakit sıkıntısı çeken ve geçinmekte zorlanan kadınlara bayram öncesi 1000 TL destek ödemesi verilecek. 11 Haneli TC kimlik numarasına göre başvurular başladı. Aile Bakanlığı, bayram öncesinde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişilere kesenin ağzını açtı. Hemen hemen tüm vatandaşlar için yeni bir destek paketi hazırlayan bakanlık, kadınları da unutmadı. Kurban Bayramı öncesi kadınlara da yeni yardım kalemi açıldı. Yeni destek paketi ile 11 haneli TC kimlik numarasına göre kadınlara nakit destek sağlanacak. Bayram öncesi verilecek ödeme miktarı ise 1000 TL olarak açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kurban Bayramı öncesi ekonomik zorluk çeken aileleri olan desteklerine devam ediyor. Bakanlığı yeni destek müjdesi ise kadınlar için geldi. Geçim sıkıntısı çeken kadınlara bayram öncesi 1000 TL'lik destek ödemesi yapılacak. e-devlet başvuru ekranı açıldı bayram öncesi destek almak isteyenler 11 haneli T.C kimlik numarası ile başvuru yapabilir.

BAKANLIKTAN KADINLARA 1000 TL BAYRAM YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Kurban Bayramı öncesi kadınlara 1000 TL bayram yardımı verilecek. Yeni aile bakanı Mahinur Göktaş kadınlara ve aileye verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Bayram öncesi geçim zorluğu çeken ve maddi sıkıntı yaşayan kadınlar için yeni başvuru açıldı. Yeni destek ödemesi için aile Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden de açıklama geldi. Kadınlara yönelik yapılacak olan bu yardım 11 haneli T.C kimlik numarasına göre verilecek. e- devlet üzerinden T.C kimlik no ve şifre ile giriş yapan kadınlar başvuru işlemlerini tamamlayacak. Bayram yardımı ödemesi için bazı şartlarda var.

AİLE BAKANLIĞI YARDIM ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanacak olan bayram yardımının en önemli şartlarından biri dar gelirli olmak. Yani hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şartı taşıyanlar e-devlet'ten başvuru formunu doldurabilir. e-devlet bayram yardımı başvuru formu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunuyor. Fiziksel başvuru yapmak isteyenler ise başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından tamamlayabilir. Başvuru için son 3 gün. Bayram öncesi ödeme almak isteyenler bu fırsatı sakın kaçırmasın.