Devletin kadınlara yönelik desteklerinin ardı arkası kesilmiyor Çalışan kadına verilen desteklerin yanı sıra sigortası olmayan, çalışmayan hayatını idame ettirmeye gücü olmayan kadınların da devlet yanında olduğunu, yaptığı destek ödemeleri ile ispatlıyor. Devlet sosyal yardım ödemeleri ile dar gelirli vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Sadece başvurmak kaidesiyle geri ödemesiz olarak ev hanımlarına bir çok destek paketi sunuluyor. Ev hanımlarına sunulan bir destekte 1100 TL yardım ödemesi olarak karşımıza çıkarken, e-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrasında hak sahibi olan kadınlar 2 ayda bir maaş gibi 1100 TL ödeme alıyor. Peki ev hanımlarına 1100 TL destek başvuru şartları neler? Kimler faydalanabiliyor. İşte detaylar...

Devlet ihtiyaç sahibi bireye destek vermeye devam ediyor. Kimi zaman maaş olarak düzenli bir şekilde yapılan bu ödemeler kimi zamanda tek seferlik olarak karşımıza çıkıyor. Özel ihtiyaçlarını karşılaması ve refahının artması adına tek başvuruya kadınlara özel 1100 TL destek ödemesi yapılıyor. Geri ödemesiz ve karşılıksız olarak E-Devlet ya da SYDV'lerden yapılan başvurular, Bakanlık incelemesi ile sıraya alınıyor. Kabul edildiği ay itibari ile de ödemeler başlıyor.

Ev Hanımlarına PTT Desteği

Arama motorlarında PTT ev hanımları desteği olarak da araştırılan 1100 TL destek ödemeleri uzun süredir var olsa da son zamanlar da hayat şartlarının zorlaşmaya başlaması akabinde daha bir merakla araştırılıyor. Yapılan başvurular sonrasında Aile Bakanlığı'ndan onay alınması halinde devlet ödemeleri PTT aracılığı ile hak sahibi kadına iletiyor. Hiç bir geliri olmayan ya da gelir düzeyi çok düşük olan kadınlar bu ödemelerden faydalanabiliyor.

Ev Hanımlarına 1100 TL Destek Başvuru Şartları

Devletin sunduğu her destek ödemesi için ön planda bulunan şart, dar gelirli olma şartı iken kadınlar için ödenen bu destek için de bir kaç şart bulunuyor. 

Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak

En az 1 adet çocuk sahibi olmak

Başvuru yapan kişinin herhangi bir işi olmaması

Başvuru yapan kişinin herhangi bir geliri olmaması

Yukarıda bulunan şartları taşıyan ev hanımları başvurması akabinde 1100 TL nakdi yardım ödemesinden anında faydalanabiliyor.

Ev Hanımlarına Destek Ödemesi Başvuruları Nereden Yapılıyor?

Bilindiği üzere tüm destek başvuruları e-Devlet üzerinden tamamlanabilmekte iken öte yandan bağlı bulunulan ilçede bulunan Kaymakamlıklara da başvuru yapılıyor.