Kiralar artık maaşların katbekat fazlası olmuş durumdayken vatandaşlar kendi evlerine sahip olmanın hayalini kuruyor. Öte yandan kiraların yanı sıra ev fiyatları da vatandaşların boyunu aşmış bir duruma geldi. Birikimle ya da maaştan taksit ödeme ile ev sahibi olmak Türkiye’de yaşayan milyonlarca vatandaş için artık bir hayal durumuna geldi. Bu durumda vatandaşların en uygun taksitleri ödeyerek alabilecekleri ev araştırmalarını arttırdı. 

Devlet destekli birçok proje açıklanırken bir proje de BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) lisanslı olarak vatandaşlara sunuldu. Hazırlanan proje içinse BDDK lisanslı olan çeşitli tasarruf firmaları destek sağlıyor. Peki, BDDK destekli ev sahibi olma şartları neler? BDDK destekli konut desteğinde aylık taksitler ne kadar olacak? İşte vatandaşların kiradan ucuza taksit ödeyerek ev sahibi olma fırsatına dair detaylar... 

bddk lisanslı ev satış

BDDK LİSANSLI EV SAHİBİ OLMA FIRSATI 

BDDK tarafından desteklenen proje kapsamında vatandaşlara ev sahibi olma fırsatı sunuldu. Ev fiyatları ile ev kiraları her gün artmayı sürdürürken ve piyasalarda dengesizlik hakimken vatandaşların geçim sıkıntısı artmaya devam ediyor. Bu da ülkemizde çeşitli fırsatlarla ev sahibi olabilmek için vatandaşların fırsat kollamasına sebep oluyor.  

Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu! Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu!

Ülkemizdeki tasarruf finansman şirketleri son olarak BDDK tarafından gerçekleştirilen yasal düzenleme kapsamında devlet denetimi altına alınmıştı. Bu da şirketler üzerinden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir kolaylık olmuştu. Örneklerden birisi olan Birevim Şirketi üzerinden de binlerce vatandaş kolay finansman desteği ile ev aldı. 

birevim 6600 tl taksitle ev sahibi olma

2 MİLYON TL’LİK EV TAKSİTİ AYLIK 6.600 TL! 

BDDK lisansı ile ev satışlarını gerçekleştiren tasarruf finansman şirketlerinden Birevim yeni kampanyasını vatandaşlara açıkladı. Kampanya kapsamında ucuz ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara fırsat sunuldu. Taksitli şekilde ve peşinatsız, kredi çekmek zorunda olmadan ev sahibi olmak bu sayede artık mümkün. Aylık taksitler 6 bin 600 TL olacak şekilde vatandaşlar 2 milyon TL değerinde ev sahibi olabilecek.