31.01.2016 01:20

Kış Aylarında Araç Kullanımı ve Araç Bakımı-1

Kış aylarında araç kullananların işine yarayabilecek püf noktaları bir araya topladık. Bu püf noktalar kış aylarında araç kullanırken yardımcınız olacak.

Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde otomobil kullanmanın bir çoğumuza çok zor geldiği aşikar. Bir de sabah işe veya okula gitmek için arabanıza bindiğinizde camlar buzla kaplı ise öfkelenmemek içten bile değil. Peki bütün bunların üstesinden nasıl gelebilirsiniz? Bu yazımızda sizler için kış mevsiminde araç kullanmanızı kolaylaştıracak maddeleri bir araya getirdik.

İşte Kış Aylarında Araç Kullanmanın ve Bakımların Püf Noktaları!

kisin_arac_kullanma_puf_noktlar_1(1)

 

  • Aracınızda ilk olarak her zaman bir büyük başlı fakat yumuşak telli bir fırça ve lastik zinciri bulunmalı, bunlar size kış aylarında aniden bastıran kar yağışlarında çok faydalı olacak  gereçlerdir. Unutulmamalıdır ki tamamen camları kardan temizlenmemiş araba sizin görüş açınızı kısıtlar ve bu da sizin için istenmeyen durumlar doğurabilir.
  • Ayrıca kış mevsiminde arabada camlarda buğu oluşumunu önlemek için uygulanan yöntemi sizlerle paylaşıyoruz:
  • Aracınızda buz çözücü sprey solüsyonlar bulunmalı. Bu size kış aylarında her gün buz kazıma derdinden büyük oranda kurtarır.
  • Aracınızın kış mevsiminde kolay bir şekilde çalışabilmesi için her zaman aracınızın kaput tarafını sabah vakitlerinde güneşin ilk ışık vurduğu yerlere gölgede kalmayan alanlara park etmelisiniz. Bu aracınızın kış aylarında daha kolay calışmasını sağlayacaktır.
  • Aracınızın bakımlarına kış aylarında daha çok dikkat edin.
  • Kar yağarken silecekleri kaldırmayın. Bu arabanızın silecek yayının zamanla deforme olmasına ve dolayısıyla gürültülü çalışan sileceklere neden olacaktır. Aynı zamanda karı temizlemek için asla sileceklerinizi kullanmayın. Silecek motorunun bozulması veya silecek kolunun kırılmasına neden olabilir.
  • Kış aylarında Aracı çalıştırmadan önce aracınız dizelse 2-3 kere kızdırma işlemi yapmalısınız aracınızı kolay çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.
  • Kış mevsiminde arabayı çalıştırdıktan sonra asla gaz vermeyin , aracı çok fazla süre hareketsiz konumda bırakmadan alt devirlerde ve yüksek viteslerde yol alın. Bu hem yakıt tasarrufu yapmanıza hem de motoru korumanıza yardımcı olacaktır.

Kış mevsiminde araç kullanmanın püf noktaları ile ilgili yazdığımız bu yazının devamı çok yakında 2.yazımızda olacak. Takipte kalın!

Kategoriler: Liste Rehber