Altın fiyatları son dakika gelişmeleri Milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı sonrası gram altın uçuşa geçerken 1.500 TL sınırını aştı. Elinde altını olan yastık altında altın biriktiren vatandaşlar için uzmanlardan uyarı geldi. Altındaki yükseliş kalıcı olmayacak o tarihten itibaren düşüşe geçecek. Peki, Altın fiyatları ne kadar olacak? Gram altın düşecek mi yoksa çıkacak mı? Altın fiyatları son dakika gelişmeleri ve detaylar haberimizde…

ALTIN FİYATLARI REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRIYOR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası sonrası altın fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor. Çeyrek altın 2442 TL'ye kadar yükselirken gram altın fiyatları ise dün 1.500 TL sınırını aştı. Merkez Bankası'nın faiz kararı tüm piyasaları tepetaklak etti. Altın dolar euro hızlı yükselişini sürdürürken yatırımcı ve vatandaşlar ise Bundan sonrasını merak ediyor.

Çeyrek altın gram altın Cumhuriyet Altını fiyatları düşecek mi Yoksa çıkacak mı sorusuna Milyonlarca kişi tarafından yanıt aranıyor. Altın fiyatları ile ilgili yeni tahminler geldi. Ons altın fiyatları 1950 dolar seviyelerine geriledi. Uzmanlar ise altın yatırımcısını uyardı. Elinde Kıyıda köşede yastık altında altın biriktirenler aman dikkat. Altın fiyatları her an gerileyebilir.

kiyida-kosede-yastik-altinda-altini-olanlar-dikkat-o-tarihte-dususe-gececek-uzman-isim-aciklad-2

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞ İÇİN TARİH VERİLDİ

Altın fiyatlarında son dakika gelişmelerini ve bundan sonraki durumu merak edenler için BLG finansal danışmanlık kurucu ortağı Belgin Maviş önemli değerlendirmelerde bulundu. Gram altının bundan Sonrasında da dirayetini korumaya devam edeceğini belirten Maviş, beklentilerin 1550-1700 TL seviyeleri arasında olduğunu söyledi. Ancak Altın fiyatlarında düşüşlerinde olacağına dikkat çeken Maviş, özellikle bu sırada paniğe kapılıp elinizdeki altını satmamak gerektiğini vurguladı.

Belgin Maviş açıklamasının devamında ise gram altın fiyatlarının tam dengesini bulması için 3 aylık bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtirken vatandaşların sabırlı olması gerektiğine dikkat çekti.