26.02.2016 16:43

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Karşılaştırması

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 karşılaştırması ile sizlere her iki cihaz arasındaki farkları anlatacağız. İşte LG G5 ve Samsung Galaxy S7 karşılaştırması!

lg-g5-ve-samsung-galaxy-s7-karsilastirmasi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen MWC 2016 etkinliği kasamında Samsung, LG, HTC, Huawei, Sony, Xiaomi gibi birçok teknoloji devi yeni akıllı mobil cihazlarını tanıttı. Hiç şüphesiz tanıtılan bu cihazlar arasında en çok dikkat çeken cihaz ile ilginç bir modüler yapı ile gelen LG G5 oldu.

Yeni amiral gemisi modellerini duyuran Samsung ve LG markaları, yeni cihazları ile bizleri şaşırtmayı başardı. Gelin hep beraber iki cihaz arasındaki farkları, benzerlikleri yakından inceleyelim.

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Karşılaştırması

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Tasarım Karşılaştırması

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri Galaxy serisinden alıştığımız bir tasarım çizgisi ile devam ederken LG yeni amiral gemisi G5’in tasarımını serinin önceki cihazlarından bağımsız bir şekilde, tamamen yeniden çizdi. Plastikten vazgeçen LG, yeni amiral gemisinde metal kasaya yer vererek rakibi Samsung Galaxy S7 modeline bir adım daha yaklaşmış oldu.

lg-g5

Söz konusu her iki cihaz da yuvarlak köşeli bir tasarıma sahip. Galaxy S7‘de metal ve camın mükemmel birleşiminden faydalanan Samsung oldukça şık görünen bir cihazın altına imzasını atmış.

Daha önce Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü phablet modeli Galaxy Note 5’de gördüğümüz kavisli arka cam detayına Galaxy S7‘de de yer verilmiş. Elde çok daha rahat bir tutuş sağlayan bu kavisli arka cam Galaxy S7‘nin LG G5‘e göre en büyük artılarından biri konumunda yer alıyor.

samsung-galaxy-s7

LG G5’in tasarımında büyük değişikliğe giden LG, G serisinin daha önceki cihazlarından alıştığımız arka kısımda yer alan ses tuşlarını ise telefonun sol tarafına taşımış. Açma kapama tuşu ise hâlâ arka tarafta kameranın altında yerini koruyor.

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Teknik Özellik Karşılaştırması

LG ve Samsung Galaxy S7‘nin teknik özelliklerine baktığımız zaman hemen hemen her iki cihazında aynı donanım parçalarına sahip olduğunu görüyoruz. Fakat yine de her iki cihaz arasında küçük farklılıklar yok değil.

Galaxy S7, Exynos 8890 işlemcisinden gücünü alırken, LG G5‘te Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 işlemcisine yer verilmiş.

Galaxy S7‘nin grafik çekirdeğinde Mali-T880MP14 yatarken LG G5‘te Adreno 530 karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda heri iki cihazda da 4 GB RAM’e yer verilmiş. Her iki cihaz da microSD desteği sunuyor.

Galaxy S7‘de 300 mAh bataryaya yer verilirken bu değer LG G5‘te 2800 mAh olarak belirlenmiş.

Her iki cihazda da 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe yer verilmiş. Galaxy S7‘de Super AMOLED ekran yer alırken LG G5, IPS LCD teknolojisini kullanıyor.

LG G5 modelinde USB Type-C girişine yer verilirken Samsung yeni amiral gemisinde serinin önceki cihazlarından alıştığımız gibi micro USB giriş ile karşımıza çıkıyor.

Son olarak depolama dan bahsetmek gerekir ise LG G5, arttırılabilir 32 GB depolama alanı sunarken Galaxy S7 ise arttırılabilir 32, 64 ve 128 GB depolama alanı sunuyor.

LG G5 ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karışılaştırması

Galaxy S7, 12 megapiksellik bir kamera ile gelirken, LG yeni amiral gemisi G5’te 16 megapiksel bir kameraya yer vermiş. Her iki cihaz da LED flaşa sahip.

Galaxy S7‘nin kamerası kullanıcılara optik görüntü sabitleyici, otomatik zamanlayıcı ve otomatik odaklama imkanı sunarken, LG G5‘in kamerası ise yüz algılama, otomatik zamanlayıcı ve otomatik odaklama (lazer) teknolojilerine sahip.

Kategoriler: Karşılaştırma