Lumia akıllı telefon serisinde Microsoft'un kendine özel bir fotoğraf filtreleme sistemi vardı. Microsoft Lumia serisinin selfie özelliklerini aldı ve ismini değiştirerek iOS için yeni bir uygulama hazırladı. Microsoft'un bu fotoğraf uygulaması sayesinde; en uygun çekim için aydınlatma , renk dengesi ve cilt tonu gibi fotoğraf özellikleri değiştirilebiliyor. Microsoft, Lumialara özel olan bu selfie fotoğraf uygulamasının ismini Microsoft Selfie olarak değiştirdi ve App Store'da indirmeye sundu.

iOS için Microsoft Selfie!

Microsoft Selfie'nin 13 adet filtre seçeneği bulunmakta. Filtre seçenekleri genel iyileştirmeler için gerekli olabiliyor. Microsoft Selfie'nin basit ve sade bir arayüzü de var. Bu da birçok işlemi yaparken kolaylık sağlıyor. Fazla bir depolama alanı kaplamayan Microsoft Selfie, 56.8 megabayt boyutuna sahip. Ayrıca Microsoft Selfie'nin önceki fotoğrafla düzenlenilen yeni fotoğrafı karşılaştırma özelliği de dikkatleri üzerine çekiyor.

Microsoft, uygulamanın açıklamasında ise programın temel özelliklerinin gürültü azaltma, akıllı geliştirme, otomatik pozlama, cilt tonu değiştirme olduğunu belirtiyor.

Bugünlerde Cortana'yı da farklı platformlara sunan Microsoft, kendi serisine eklediği güncellemeleri başka platformlara da yayıyor. Microsoft'un bunu ne amaçla yaptığını bilemesekte bütün bunlar bizlere farklı ve yeni uygulamaları kullanma imkanı sunuyor.