Emekli maaşına yapılan zam, en çok emekli promosyon ödemelerini etkiliyor. Emekli promosyonu bilindiği üzere emekli maaş aralığına göre düzenlenmekteyken, bankalar da yeni müşteri savaşında meydanı diğer bankaya bırakmamak adına pozitif şekilde ödemeyi arttırıyor. Garanti Bankası emekli promosyonu ödemesi yapan bankalar arasında yer alıyor. Garanti Bankası uzun zamandır emekli promosyonunda emekliye özel avantajlı fırsatlar sunuyor. Emekli promosyon ödemesini alacağı bankayı kendisi seçmektedir. Kendi refahına en uygun olan banka ile anlaşma sağlayan emekli otomatikman promosyon ödemesi almaktadır. Öte yandan emekli maaşınız ile birlikte alınması 2. kere ödeme olarak bilinecek. 

Temmuz ayında emekli maaşına yapılacak olan zamdan önce bankalar da emekli promosyonu güncellemelerini tamamlamış bulunuyor. Kimi banka promosyon ödemelerini stabil bırakırken kimi banka da artma yoluna gidiyor. Garanti Bankası emekli promosyonu Temmuz ayı güncellemesi yapıldı. Temmuz ayında Garanti Bankası emekliye 8500 TL'ye kadar ek ödeme fırsatı sunacaktır. Temmuz ayının sonuna kadar geçerli olan kampanya kapsamında yararlanmak isteyen emekli, maaşını Garanti Bankasına taşımak ve 3 yıl maaş alacağına dair sözleşme imzalamak durumundadır.

Samsung’un Yeni Göz Bebeği: S24 Serisi Samsung’un Yeni Göz Bebeği: S24 Serisi

Garanti Bankası Emekli Promosyonu

Garanti Bankası emekli promosyonu ödeme miktarları Temmuz ayı güncel listesi şu şekildedir

3 bin 500 - 7 bin 500 TL arasında olan emeklilere 5 bin 250 TL,

7 bin 500 - 10 bin TL arasında olan emeklilere 6 bin 750 TL,

10 bin TL ve üstünde olan emeklilere 7 bin 500 TL

7.500 TL'ye ek olarak kampanya da bankanın sunduğu ek ödeme kapsamındadır. Garanti Bankası maaşını taşıyan emeklinin kredi kartı başvurusunda bulunması ve 500 TL harcama yapmasına istinaden de 1.000 TL ek ödeme yapacaktır.

Havale İşlemleri Bedava

Emeklilere sunulan bir fırsatta bankacılık işlemleri üzerinden yapılacak işlemlerde ek kesinti yapılmayacak olmasıdır. Konu ile alakalı bankanın resmi internet sitesinde Garanti BBVA’da emekli maaşınızın bağlı olduğu Vadesiz TL hesabınızı kullanarak Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet üzerinden yapacağınız havale ve hafta içi saat 16.00’ya kadar olan EFT işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz! (01.04.2021 itibarıyla geçerli olan uygulama, resmî tatil günleri ve hafta sonlarını kapsamamaktadır. Uygulamaya daha önceki tarihlerde yapılan EFT ve havale işlemleri dahil değildir.) denilmiştir.

Şubeye Gitmeden Müşteri Olabilirsiniz

Garanti BBVA resmi internet sitesi üzerinden, şubeye gitmeden elektronik ortamdan bankanın müşterisi olabilir, emekli maaşı taşıma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Öte yandan E-Devlet üzerinden de maaşınızı alacağınız bankayı kendiniz belirleyebilirsiniz.