Neymar, suçu takım arkadaşlarına attı. Brezilyalı yıldız oyuncu en çok gündeme düşen konulardan birisi “Kaygısız bir yaşam tarzı”na sahip olması. Bu yaşam tarzı sebebiyle özellikle Bandsport’ta en fazla konuşulan isimlerden birisi. Neymar, beraber oynadığı arkadaşları hakkında “Çok iyi değiller” sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.  

“FUTBOL BİREYSEL DEĞİLDİR” 

Brezilyalı tecrübeli oyuncu kendisi hakkındaki eleştirilere yönelik “Eleştirilerden kaçan birisi olmadım. Her zaman eleştirilere açık oldum.” ifadelerini kullandı. Öte yandan takım arkadaşlarının çok iyi olmadığını belirten futbolcu, futbolun bir takım oyunu olduğuna vurgu yaptı. Takımın iyi olması halinde tüm maçların kazanılabileceğini ifade etti.  

neymar takım arkadaşlarım iyi değil

Neymar, takım arkadaşlarını sert sözlerle eleştirirken şunları da ekledi: 

“Kendi yeteneğimin ve yapabileceklerimin farkındayım. Bu oyun bireysel değil. Öyle olsa bütün hedeflerimi gerçekleştirirdim. Doğrusunu söylemek gerekirse adım nedeniyle yüküm ağır. Sahada ve özel hayatımda durum bu. Eleştirilerin çoğuna katılmıyorum. Benim hayatım, nasıl istersem öyle yaşıyorum.” 

YAZ TRANSFERİNDE NEYMAR’DAN AYRILIK 

Neymar’ın yaz transfer döneminde takımdan ayrılacağı söylenirken bir önceki sezonda yaşadığı kaza sebebiyle sezonun büyük kısmını kaçırmıştı. 31 yaşındaki Neymar, çıktığı 29 maçta 18 gol ile birlikte 13 asist kaydetti. Şimdiyse PSG’den ayrılacağı biliniyor. Ayrıca Manchester United’in e birçok Premirer Lig takımının da talip olduğu söyleniyor.