Kurban Bayramına 1 gün kala, Kurban Bayramı harçlığı araştırması hala daha devam ediyor. Üniversite öğrencilerine verilmesi planlanan ve sosyal medyanın uzun süredir gündeminde yer alan öğrencilere 1.000 TL bayram harçlığı konusunda arife günü müjdesi verildiği iddia ediliyor. Peki öğrencilere 1.000 TL harçlık verilecek mi? 1000 TL bayram harçlığı başvurusu nereden yapılacak? 1000 TL bayram harçlığı başvurusu e-devlet üzerinden mi tamamlanacak? İşte detaylar...

Seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim manifestosu olarak açıkladığı bir çok ekonomik konu uygulanmaya koyulmaya başlandı. Bunlardan biri de uzun süredir gündemde olan öğrencilere bayram harçlığı konusu olurken, Kurban Bayramı arifesinde de durum merakla araştırılıyor. Öğrenciye bayram harçlığı verilecek mi? sorusunun yanıtının bugün verileceği konuşuluyor. Peki öğrenciye 1.000 TL bayram harçlığı verilecek mi?

Üniversite Öğrencilerine Bayram Harçlığı

Üniversite öğrencilerine 1.000 TL bayram harçlığı konusu merakla araştırılmaya devam ediliyor. Emekliye, dul ve yetime her sene 2 dini bayramda ödenen ikramiye ödemelerinin öğrencilere de ödeneceği iddiaları sosyal medya da çok konuşuluyor. 

İçişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Öğrenciye 1.000 TL bayram ikramiyesi ile alakalı olarak gözler İçişleri Bakanlığı'na çevrilmiş durtuyor. Başvuruların e-devlet platformu üzerinden tamamlanacağı iddia ediliyor. Bakanlık tarafından son dakika açıklama şu şekilde; "Bazı sosyal medya mecralarında Bakanlığımızca bayram harçlığı dağıtıldığı yönünde gayrı ciddi paylaşımlar ve videolar yayınlanmaktadır.  Bakanlığımız e-başvuru sistemi vatandaşlarımıza başvurusu ile ilgili belgeleri sistem üzerinden elektronik ortamda da gönderme imkânı sunan son derece önemli hizmettir.

Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde? Steam'in 2024 Oyun Şöleni Başlıyor: Next Fest'te Hangi Oyunlar İndirimde?

Bakanlığımızca e- başvuru ya da açık kapı uygulamamız üzerinden bayram harçlığı ödemesi yapılması kesinlikle söz konusu değildir. '' denilmiştir.

Öğrenciye 1.000 TL bayram harçlığı haberlerinin çoğu asılsız gibi duruyor. Bakanlık tarafından yapılacak herhangi bir açıklama sonrası haberimiz güncellenecektir. 

Gençlere Yeni Müjdeler

Bakanlık tarafından bin TL bayram harçlığı ile alakalı henüz net bir gelişme yaşanmasa da öğrencilere yönelik seçim vaatleri bir bir uygulamaya sokulmaya başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini veridği vergisiz telefon ve bilgisayar müjdesi sonrasında, 10 GB hediye internet tanımlanmasının da kısa sürede uygulamaya sokulacağı bildiriliyor. Ayrıyeten öğrencilere sunulacak olan öğrenci gençlik kartı ile birlikte düzenlenecek tüm etkinliklere bedava katılma imkanı sağlanacak. Yani gençlerin gençlikten, evlilik dönemi ve iş bulma dönemine kadar hep destek tam destek yoluyla bir çok ödeme yapılacağı müjdesi verilmiş olup, Bakanlar Kurulu Toplantısında ele alınacak ilk konular arasında yer aldığı belirtiliyor.