Devlet ev hanımlarına desteğini tam sürat devam ettiriyor. Kadınlara verilen desteklerin sayısı gün gün arttırılıyor. Kadınlara yeni destek jesti kapsamında ihtiyaç sahibi ev hanımlarına ödemeler yapılıyor. Bu kapsamda dar gelirli vatandaşın geçimlerini kolaylaştırması hedefleniyor. E-Devlet üzerinden başvurusu yapılan destek ödemeleri ise PTT üzerinden düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Devlet destek ödemelerini ya tek seferlik ya da düzenli olarak sağlarken başvurulmasının hemen akabinde ise ödemeleri hesaplara aktarıyor. Aylık olarak ödenen destekler ile birlikte tek seferlik destek ödemesi de bulunuyor. 

Kadınlara 1100 TL Destek

Hükümet tarafından açıklanan destek ödemeleri için başvurularda belirli şartlar aranıyor. Bu ödemeler için başvuru sırasında sunulan formları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Öte yandan hane gelirleri konusunda gerekli bilgilerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Gelir beyanatının eksik olarak gösterilmesi, ortaya çıkması akabinde cezai işlem uygulamaya mahal veriyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na (SYDV) başvuru yapılması halinde 12 ay boyunca düzenli olarak 1100 TL ödeme yapılıyor. 

Ev hanımlarına destek ödemeleri çok farklı kalemde süregelirken, e-Devlet platformunu başvuru adresi kullanabilirsiniz. Öte yandan ilçenizi bağlı bulunduğu kaymakamlık binalarına giderek SYD Vakıflarına da belgelerinizi sunabilir, gerekli formları doldurabilirsiniz. 

Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu! Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu!

Ev Hanımlarına 2 Ayda Bir Ödeniyor

Ev hanımına 1100 TL destek ödemesi başvuru şartları merak ediliyor. Özellikle de hayatını yalnız idame ettiren kadınlara destek ödemesi başvuru şartlarında haneye giren maaş şartı ön planda bulunuyor.  Yapılan başvuruların onay alması halinde ise 1100 TL destek ödemesi anında veriliyor.  Ödemeler 2 ayda bir olacak şekilde vereceğiniz hesap numarasına ya da PTT hesaplarınıza aktarılıyor. Bu sayede ise iki ayda 1100 tl olarak ödenen bu destek senede 6.600 TL kazanmanızı sağlıyor.

Kimlik Belgesi, İkamet Belgesi ve gelir beyan durumu başvuru sırasında kullanılıyor. Öte yandan gerek elektronik ortamda gerekse de Kaymakamlıklarda size sunulacak olan formun da eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor.  Başvurunuzun sonrasında değerlendirme süreci bulunmaktadır. Başvurunuzdan sonra 15. 30 gün aralığında tarafınıza bilgi veriliyor. E-Devlet platformu üzerinden destek ödemesi alıp alamayacağınız konusunda bilgilendirme mesajı tarafınıza ulaştırılıyor.