Aile Bakanlığı PTT üzerinden 15.000 TL nakit destek ödemesi yapacak. Az önce açıklama yapıldı bayram öncesi son fırsat duyuruldu. Nakit ihtiyacı olan ve başvuru yapanlar 11 haneli T.C kimlik numarasına göre bakanlıktan 15.000 TL'ye varan yardım ödemesi alabilecek. Bayram öncesi son yardım fırsatını kaçırmak istemeyenler için başvuru şartları da açıklandı. Aile Bakanlığı 15.000 TL destek ve yardım ödemesi şartları ve detaylar haberimizde…

İhtiyaç sahibi haneler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından bayram öncesi son Çağrı geldi. PTT üzerinden ödeme yapılacak. 11 haneli T.C kimlik numarasına göre yapılacak destek ödemesi için bakanlık başvuru şartlarını açıkladı. Başvuru için sadece 2 gün var. O sebeple destek ödemesi almak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin acele etmesi gerekiyor. Gelir durumuna göre verilecek olan destek ödemesi Bayram öncesinde hesaplarda olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pazartesi ve salı günleri son başvuru tarihleri olduğunu duyurdu. İşte bakanlıktan son dakika yardım ve destek açıklaması...

pttye-tc-kimlikle-gidene-15000-tl-odeme-bakanlik-bayram-oncesi-verecek-1

PTT'DEN T.C KİMLİK NUMARASINA GÖRE ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi aileleri için PTT üzerinden T.C kimlik numarasının son hanesine göre destek ödemesi yapacak. Nakit destek ödemesi almak isteyenlerin başvurularını e-devlet'ten yapmaları gerekiyor. T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yaptıktan sonra başvuru formunu dolduranlara onay aynı gün içinde verilecek. Bayrama özel olarak başlatılan yeni destek ödemesi için bazı şartlarda bulunuyor.

Yeni aile bakanı Mahinur Özdemir Göktaş sosyal medya hesabından bayram yardımı için açıklama yaptı. Sadece ihtiyaç sahipleri için başlatılan yeni Kampanyayı duyuran bakan Göktaş, hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olanlara başvuru yolu açıldığını bildirdi.

pttye-tc-kimlikle-gidene-15000-tl-odeme-bakanlik-bayram-oncesi-verecek-2

15.000 TL'YE VARAN ÖDEME PTT'DEN ALINACAK

Kurban bayramına sayılı günler kala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın destek ödemeleri artarak devam ediyor. 15 bin TL'ye Varan yardım vermeye hazırlanan bakanlık başvuru işlemlerini tamamlayanlara Pazartesi ve salı günleri PTT üzerinden ödeme aktarılacağını duyurdu. Aile Bakanlığı bu ödemeleri tamamen karşılıksız verecek aile destek paketi yardımı kapsamında hesaplara aktaracak.

15.000 TL bayram yardımı ödemesi için son fırsatı kaçırmayın. Bugün e-devlet'ten başvuru yaparak hafta başında yardım ödemesini T.C kimlik kartı ile birlikte PTT'den alabilirsiniz.