Son dakika… Milyonlarca kişiye ilgilendiren karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan kararla beraber maaş zamları da belli oldu. Üstelik zamlı maaşların ödeme tarihi açıklandı. O tarihten itibaren zamlı Maaşlar hesaplara yatacak. Resmi Gazete son dakika detayları haberimizde…

Son dakika haberi… Milyonlarca kişiyi ilgilendiren zam kararı resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanarak yürürlüğe girdi. Asgari ücret tespit Komisyonu kararı kesinleşmiş oldu. Böylece yeni asgari ücret 11.402 TL olarak onaylandı. Asgari ücrete %34 zam kararının resmi gazetede yayınlanması ile birlikte ödemelerin hesaplara yatacağı tarihlerde belli oldu. Zamlı asgari ücret o tarihten itibaren hesaplara yatıyor. Son dakika zam haberinin detayları…

asgari-ucret-zammi-1

KARAR RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Geçtiğimiz günlerde toplanan asgari ücret tespit Komisyonu asgari ücrete %34 oranında zam yapılmasına karar vermişti. Böylece yeni asgari ücret net 11.402 TL olurken brüt ise 13.414 TL'ye yükseldi. Asgari ücret zammı ile birlikte işverene sağlanan desteklere de artış yapıldı. İşverene aldıkları ücretli için verilen 400 TL'lik nakit destek ₺500'ye çıkarıldı. 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli Asgari ücretin günlük karşılığı ise 447,15 TL oldu.

Asgari ücrete zam kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile resmi gazetede de yayımlandı. Böylece asgari ücret zammı kesinleşmiş oldu.

asgari-ucret-zammi-2

ZAMLI ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Peki, zamlı asgari ücret ne zaman hesaplara yatacak ne zaman ödenecek soru işareti asgari ücrete ara zam kararı sonrası milyonlarca asgari ücretle çalışan Bu sorunun yanıtını merak ediyordu. Nihayet Haber geldi asgari ücret zammının hesaplara yansıyacağı tarih belli oldu. Zamlı asgari ücret 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde resmi gazetede yayınlandı. Yani asgari ücretliler Temmuz ayında zamlı maaşlarını alacak. Temmuz ayında yeni asgari ücret 11.402 TL olarak çalışanların hesabına yansıyacak.