07.07.2016 15:01

Samsung, Apple’ın Önüne Geçiyor!

Güney Kore’nin dev firması Samsung, en karlı firma pozisyonunda olan Apple’ı geçebilecek mi? İşte Samsung ile Apple arasındaki kıyasıya rekabet!

2016 ikinci çeyreğinin tamamlanmasıyla şirketler birer birer kazandıkları paraları açıklamaya başladılar.

Samsung Elektronics’den öğrendiğimiz bilgiler gösteriyor ki 2 yıl içerisinde Samsung, karlılık bazında Apple’ın önüne geçecek.

Nisan ile Haziran aylarındaki yaklaşık 50 milyon dolarlık cirosunun 8 trilyonunu kara geçiren Samsung, bu başarısı sayesinde en çok para kazanan firma konumunda olan Apple’ın önüne geçeceğe benziyor. Aynı zamanda Samsung, her üründen ettiği kar oranını da %3 artırmış durumda.samsung-apple-onune-geciyor

Apple Tahtı Bırakıyor!

Telefonlarını yaklaşık 100 dolara mal ettiği ortaya çıkan Apple, biliyorsunuz ki yarattığı farklılıklar ile kullanıcıların tercihi olmayı biliyor. Birde ucuz maliyetle üretince Apple, şu anda dünyanın en çok kar eden firmalarından birisi konumunda.

Fakat Samsung 2016 ikinci çeyreğindeki sonuçlar gösteriyor ki Samsung en kazançlı dönemini yaşıyor. Özellikle Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de yaptığı farklılıklar sayesinde Samsung, Apple’ın önüne geçecek. Kamera konusunda yapılan iyileştirmeler, tasarımsal yenilikler Galaxy S7’yi başarıya taşıyan etmenlerden sadece bir kaçı.

Samsung ve Apple arasındaki kıyasıya mücadele devam ediyor. Bakalım önümüzdeki dönemlerde hangi firma öne geçecek?