15.03.2016 12:47

Sanal Kart Kullanarak İnternetten Alışveriş!

Sanal kart kullanarak internet alışverişlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. Peki sanal kart nasıl kullanılır? İşte bilinmesi gerekenler!

Çok sık internetten alışveriş yapan birisi olarak internet alışverişlerinin vazgeçilmezlerim arasında olduğunu söyleyebilirim.İnternet; teknolojik aletlerden giyime, giyimden biletlere kadar kadar her alanda zaman kazandırıyor. Alacağımız ürünü internetten çok daha uygun fiyata almak ise oldukça keyif verici bir tecrübe oluyor. Fakat internetten alışveriş sırasında kart bilgilerini paylaşmak içimize kurt düşürmüyor da değil. Kart bilgilerinin çalınması korkusuyla çok pratik olan bu nimetten bazen faydalanamıyoruz veya çekingen davranabiliyoruz. Artık kart bilgilerimizi vermeden alışveriş yapacağız böyle bir korkumuz olmayacak. Sanal kart sayesinde kartımızın limitini kendimiz belirleyeceğiz. Peki nasıl olacak bu sanal kart kullanımı dediğinizi duymaya başladım.

İnternetten Alışveriş Yaparken Sanal Kart Kullanımı!

Sanal kart kredi kartınıza bağlı bir kart, fiziksel olarak basılmaz ve gönderilmez. Sanal kart üzerinden yapılan tüm alışverişler

kredi kartınızdan yapılmış sayılır ve ona eklenir. Esas güvenilirliği ise limitini kendimizin ayarlayabiliyor olması. Örnek olarak 80 TL’lik bir alışveriş yapacaksak sanal kartımızın limitini alışverişten önce 80 TL yaparız bunun anlamı ise biz sanal kartınızın limitini değiştirmeden 80 TL’den fazla işlem yapılamaz. Böylece 80 TL’lik alışverişimiz için 2000 TL veya daha yüksek limitli kart bilgilerimizi girmemiz gerekmez. Ücretin karttan iki kere çekilmesi gibi durumlarla karşılaşılmaz. Sanal kartınızı bankaların internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından kolayca oluşturabilirsiniz. Sanal kartın hiçbir ücreti olmadığını da belirtmeden geçmeyelim. Sanal kartın limitini de aynı şekilde bankaların internet sitelerinden veya mobil uygulamaları üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Sanal kart sayesinde herhangi bir kart bilgisi vermeyeceğiniz için bilgilerinizin çalınması gibi durumlarla karşılaşma tehlikeniz de olmaz. Sanal kartınızı kaydederek tekrar kart bilgilerini girmekle de uğraşmayarak alışverişinizi kolayca yapıp alışverişten sonra da sanal kart limitini sıfırlayıp hem güvenli hem de zahmetsiz bir şekilde alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Faydalı bir yazı olması dileğiyle herkese güvenli alışverişler dilerim.

 

Kategoriler: Rehber