Karşılıksız olarak verilecek ödemeler, yapılan son zamlar ile birlikte 17500 TL'ye yükseldi. Peki başvuru nasıl yapılır? Başvuru koşulları neler? Ödemeler ne zaman yapılacak? Ayrıntılar haberimizin devamında sizlerle...

Nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşlarımız için sevindiren gelişme SGK'dan geldi. SGK'ya başvuru yapan emeklilere 17.500 TL karşılıksız ödeme verilecek. Başvuru işlemlerini SGK kurumlarına müracaat ederek yazılı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Emekliler aldıkları emekli maaşının 3 katına kadar karşılıksız ödeme alabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu, emekliliği gerçekleşmiş ancak emekli maaşı bağlanamayanlar için yeni bir adım attı. Detaylar haberimizin devamında...

SGK Emeklilere 17500 TL Karşılıksız Ödeme Yapacak!

SGK, emekli olan ancak emekli maaşı bağlanamayan vatandaşlarımıza yönelik bir adım attı. Emeklilik bekleyenlere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından nakit avans veriliyor. Verilen bu nakit avans ödemesi maaşının 3 katına kadar çıkıyor. Kurum tarafından faizsiz olarak verilecek bu ödeme için başvurular yazılı bir dilekçe ile alınıyor. Başvuruda bulunmayan ya da başvurusunu yazılı olarak yapmayan kişilere ödeme verilmeyecek. 

SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı sistemi kapsamında olan tüm herkes emekli olmak için gün bekliyor. Nakit avans için SGK kurumlarına başvuru yaparak 17.500 TL ödemeden anında yararlanabilirsiniz. Ekonomik koşulların zorlaştığı ve nakit ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde Devlet tarafından vatandaşlara kolaylık sağlamak adına pek çok çalışma başlatılıyor ve sıklıkla destek duyuruları gerçekleştiriliyor. 

Aylık Maaşın 3 Katı Kadar Nakit Avans Fırsatı

Emeklilik için gün bekleyen tüm vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren haber SGK'dan geldi. Emeklilik dilekçesi vererek emekli hakkı kazanamayan ancak gün bekleyen kişilerin mağduriyetleri SGK tarafından gideriliyor. Bu kapsamda mağduriyetlik durumunun ortadan kalkması için yeni bir kampanya başlatıldı. SGK tarafından yapılan duyuruda emekliliğini bekleyenler Sosyal Güvenlik Kurumları üzerinden faizsiz olarak nakit avans alarak emekli olabilecekler. Alınacak nakit avans miktarı ise aylık maaşlarının 3 katı olarak gerçekleşecek.