Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaatlerinden en çok konuşulanı emekli vatandaşlara yatıacağı bayram ikramiyeleri olmuştu. Ak Parti emekli vatandaşların güvenini kazanmaya devam ediyor. Son olarak dolar kurunun yükselmesiyle emeklilere dair yeni bir iyileştirme daha yapıldı. 

Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor! Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor!

Emekli vatandaşların yaşam şartlarının iyileştirilmesi için harekete geçen AKP, emekliliere bayram müjdesini ikiye katladı. Dolar kurunun yükselmesiyle gıdadan giyime kiradan teknolojiye yaşamsal tüm harcamalara zam gelmesiyle vatandaş zor günler yaşıyor. Temel yaşam hakları barınma ve yeme gibi harcamalar artık ulaşılmaz bir noktaya geldi. Devlet tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak önce asgari ücrete ardından emeklilere zam açıkladı. Ancak zamlar durmayınca emekliler yine zor durumda kaldı. 

Emekliler için ikinci ikramiye haberi geldi! Emekli vatandaşlara yapılan bayram ikramiyeleri iki katına çıktı. Ek ödemelerle emekli vatandaşların hem yüzleri hem de cepleri gülmeye başlıyor. Asgari ücretin 11 bin 402 lira olarak açıklanması üzerine emekli vatandaşlara yeni bir zam müjdesi haberi geldi. Bu sefer zam haberi emeklinin maaşına geliyor.

EK ÖDEME PLANI ÇIKARILDI

Emekli vatandaşların özellikle kira ve gıda gibi yaşamsal harcamaları karşılayamaması üzerine devlet yetkilileri hareket geçti. Eskisi gibi onlarca sene çalışıp ev, araba ve yazlık almak artık hayal oldu. Emekli vatandaşlar ise artık kendi evlerinde oturmayacak kirayı da ödeyemeyecek hale geldi. Torunlarına dahi hediye alamayan emeklilerin sesine devlet kulak verdi. Asgari ücret ve memura zam haberleri sonrası emeklilere de müjde geldi. Akp, asgari ücret sonrası emekli vatandaşların aylıklarına dair iyiliştirme çalışmalarına başladı! Emeklilere müjdeli haberler kapıda. Öncesinde ise 2200 TL aylık ikramiye görüşmeleri sürüyor. Peki emekli vatandaşlara 2.200 TL ek ödeme ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına özellikle emekli vatandaşların ikramiyelerinde iyileştirme yapılmasını emrettiği öğrenildi. Ak Parti kulislerinden gelen bilgilere göre emekli vatandaşlara 2.200 TL ek ödeme yolda. Emekelilerin ikramiyelerinde iyileştirme yapmak isteyen AKP, dönem dönem vatandaşlara ek ödeme yapmayı konuşuyor. Gelen bilgilere göre emeklilere bayram ikramiyeleri dışında önümüzdeki ay 2.200 TL ek ödemelerin hesaplarına yatırılması üzerine çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar tamamlandığı takdirde emekli vatandaşlara Ağustos ayında ek 2200 TL ek ödeme parası yatırılacak. Kulis bilgilerine göre emekli aylıklarını iyileştirme çalışmalarının ise sürdüğü öğrenildi.