08.12.2016 23:18

Sony’nin Oyun Konsolu PlayStation 4 Dünyada Satış Rekorları Kırdı!

Sony’nin oyun konsolu özelinde ürettiği PlayStation 4 dünyada satış rekorları kırmaya devam ediyor. Peki, Sony PlayStation 4 dünyada ne kadar satıldı?

Girdiği her teknolojik alanda tecrübesi, donanımları ve yazılımları ile sektöre karşı baskıcı gücünü hissettiren Sony firmasının oyun konsolu özelinde ürettiği PlayStation 4 küresel anlamda satış rekorları kırmaya devam ediyor. Peki, Sony PlayStation 4 ne kadar satıldı?

sony-playstation-1

SONY, PLAYSTATİON 4’ÜN, 4.YILINA GİRERKEN 50 MİLYON SATIŞ RAKAMINA ULAŞTIĞINI AÇIKLADI

Sony, 2013 yılında üretimini gerçekleştirdiği PlayStation 4’ün 4.yılına girerken, 2016’nın son çeyreğinde elde edilen analiz, grafik ve istatistik raporlarına göre dünya genelinde 50 milyondan fazla satış rakamına ulaştığını açıkladı bu grafiğin 2017’nin ilk iki çeyreğinde de yükseliş göstereceğini beklediklerinin altını çizdi.

BLACK FRİDAY GÜNÜNDE BİR REKOR DAHA KIRILDI

Başta ABD olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde kutlanan ve indirim günü olarak kabul edilen, firmaların bu güne binaen özel indirimlere gittiği Black Friday’de de rekor kırıldığını belirten Sony yetkilileri, ilgili günde oyun satışları ve PlayStation 4 satışlarından toplamda 70 milyon doları geçen kar elde ettiklerini bildirdi. Diğer taraftan Sony’nin yeni oyun konsolu hakkında sızıntılar devam ederken, konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.