Yeni hükümet emekliye müjde üzerine müjde vermeye devam ederken, bir mutlu haber daha geçtiğimiz saatlerde açıklandı. 2023 yılı adeta emekli yılı olarak ilan edildi. Seçim öncesinde Ocak ayı zam oranında artı bir artış yaşanması, EYT kapsamının yürürlüğe girmesi, en düşük emekli maaşında düzenlenme ve sonrasında da ikramiyelerde artış yapılması emeklinin cebinin dolmasını sağlarken, bu kapsamda bankalar da emekli promosyonlarında yeni güncellemeye girdi. Emekliye müjdelerin devam ettiği şu günlerde 1 maaş ikramiye haberi dikkatleri çekerken, detayları emekli tarafından araştırılıyor. 4A 4B 4C EYT'li fark etmeksizin herkesin tek bir şarta adeta ikinci bir ikramiye gibi anında ödemesini alacağı güncellemeler mevcut. Bankalar emekli promosyonlarını güncellemeye devam ediyor.

Emekli emekli promosyonu ödeyeceği bankasını kendi seçiyor. 2017 senesinden beri SGK ile yapılan anlaşmalar devam ederken, emekli 3 sene kalma sözüne ekstradan para ödemesi alıyor. Bu kapsamda banka da emekli portföyünü geliştirmek adına bir çok kampanya sunuyor. En fazla emekli promosyonu ödemesi yapan ve buna ek en cazip kampanya sunan banka, emekli tarafından tercih ediliyor. Hala daha emekli promosyonundan faydalanmayan ya da bankasını değiştirmek isteyen emekli, banka tercihini yaparak adeta ikinci bir ikramiye fırsatından faydalanıyor.

Emekli promosyon miktarları özellikle de EYT'lilerin gelmesi sonrasında artmaya devam ediyor. 2 milyondan fazla emekliyi bankasına dahil etmek adına harekete geçen bankalar, ay ay güncellenmiş rakamlar ile emekli promosyonu miktarlarını açıklıyor. Öyle ki kimi bankalar da emekli maaşı kadar ödeme yapılıyor. İşte banka banka merak edilen emekli promosyon miktarları

Gerek kamu bankası olsun gerekse de özel banka olsun, emekli promosyonu ödemesi yapıyor. Emekli, güven bakımından kamu bankalarını tercih ederken, en fazla ödeme olarak da özel bankalara yöneliyor. EYT'linin gelmesi bankaların ödediği miktarların artmasına mahal veriyor.

Akbank- Vakıfbank Emekli Promosyonu

Akbank- Vakıfbank 4,200 - 7,000 TL arasında promosyon ödemesi yapıyor.

Denizbank Emekli Promosyonu

Durdu durdu turnayı gözünden vurdu dedirten Denizbank emekli promosyonu EYT'liye özel kampanyası ile dikkat çekiyor. Denizbank 6.000 - 10.000 TL emekli promosyonu ödüyor.

İŞ Bankası Emekli Promosyonu

İş Bankası Temmuz ayında zam öncesinde promosyon ödemesi miktarlarını arttıracağı iddia ediliyor. Yeni kampanyasında ise 7500 TL'ye kadar ek ödeme sunuluyor.  Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası da İş Bankası emekli promosyonu miktarınca ödeme yapıyor.

Siz de emekli promosyonu almak istiyorsanız acele edin. Adeta emekliye ikinci bir ikramiye niteliğinde olan emekli promosyonu miktarı banka banka değişiyor.