Elon Musk'un Tesla'sı şimdiye kadar reklam vermeye hep karşı olmuş reklama harcayacağı parayı ürünleri geliştirmek için kullandığını söylemişti. Ancak Tesla günümüz dünyasında reklama daha fazla karşı koyamadı ve reklama para yığdı.

Elon Musk’ın reklama vermeye dair görüşlerinin değiştiğini açıklaması üzerine Tesla'dan arka arkaya reklam kampanyaları geldi. Böylelikle Tesla, geçtiğimiz günlerde ilk defa reklam verdi. Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Tesla olarak ilk kez reklam vermeyi düşündüklerini açıklamasının ardından Google reklamlarda Tesla görüldü.

Yatırımcıların baskısında dayanamayan Tesla, markanın önemli özelliklerinin vurgulandığı reklam kampanyaları hazırladı. Tesla'nın reklamlarını ilk Google kullanıcıları farketti. Tesla reklam kampanyalarına şimdilik bildiğimiz afişler, reklam filmleri yerine arama motorlarında görünür olarak başladı.

Reklam vermemeye direnen Tesla sonunda teslim oldu. Günümüz dünyasına ayak uydurmaya karar veren Tesla ilk olarak Google reklamlar ile reklam  politikasını çizdi. Şimdi ise Tesla yatırımcıları dört gözle Televizyon reklamları ve afişleri bekliyor.