Asgari ücret zammının yüzde 34 oranında netleşmesi ve 11 bin 402 TL olmasının ardından henüz zamlı maaşlar vatandaşların eline geçmeden zamlar başladı. Dolar bir yandan yükselirken zamlar diğer yandan geliyor. Bu da asgari ücretin zamlı halinin bile erimesine sebep oldu. Şimdi Türkiye’nin 4 bir yanında ekmek fiyatlarına zam geldiği haberi ortaya çıktı. Peki, ekmek fiyatlarına 10 TL zam ne zaman gelecek? Ekmek fiyatı 10 TL mi oldu? İşte detaylar haberimizde... 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına gelecek zamma dair açıklama yaptı. Son günlerde gelecek zamma ilişkin birçok haber ortaya çıktı. 10 TL’ye çıkacak olan ekmek fiyatının ne kadar olacağı merak konusu. 

ekmek fiyatı ne kadar

EKMEK FİYATLARI NE KADAR OLACAK? 

Ortaya çıkan iddialara göre Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı bir açıklamada bulundu. Son gerçekleşen toplantının ardından 200 gram ekmek fiyatı 5 TL olmuştu. Mayıs ayının sonunda uygun fiyatlı un temininin bittiğini belirten Balcı, artık ciddi bir artışla satıldığını belirtti. Özellikle işletme giderlerinin yaklaşık olarak yüzde 55 ile 60 oranında arttığını belirten Balcı, bu sebeple ekmek fiyatlarına mutlaka bir zam gerçekleşeceğini belirtti.  

Mesleği yapmayan kişiler tarafından söylenen zam iddialarının dikkate alınmaması gerektiğini vurgulayan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarının 10 TL olmayacağını vurguladı.  

ekmek fiyatları 10 tl mi oldu

EKMEK 7.5 TL OLACAK 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı yaptığı açıklamada ekmek fiyatlarına 10 TL zam gelmeyeceğini belirtti. Ekmeğin kilogram fiyatının 35,5 TL olacağını belirterek 35 TL’yi geçmeyeceğini vurguladı. Bu durumda bazı illerde ekmeğin 200 gram fiyatının 7 TL, 210 gram fiyatının ise 7.5 TL olarak belirleneceğini söyledi.