02.07.2017 12:00

WhatsApp Gece Modu Ortaya Çıktı

WhatsApp Gece Modu için yeni bilgiler ortaya çıktı. WhatsApp Gece Modu özelliği nasıl bir özellik olacak? İşte yeni özelliğin ilk detayları.

Bir süredir WhatsApp güncellemeleri konuşuluyor. Özellikle mesajı geri çağır sisteminin ortaya çıktığı yeni beta sürümünden sonra WhatsApp, epey bir gündem oldu. Sürekli yeni özellikleriyle gündeme gelmeye başlayan uygulamanın son olarak ise WhatsApp Gece Modu özelliği ortaya çıktı.

Daha önce Twitter uygulamasında gördüğümüz gece modundan farklı olarak bu kez bambaşka bir kullanım sunulacağı belirtiliyor. WhatsApp Gece Modu olarak gelecek özellikte, temanın siyah beyaz şekilde sunulmasından farklı bir sistem kullanılacak.

WhatsApp Gece Modu Nasıl Bir Özellik?

WhatsApp Gece Modu özelliği sayesinde kullanıcıların gece çekecekleri fotoğrafların kalitesi arttırılacak. Hem gece çekim özelliği geliştirilecek hem de gece yapacağınız videolu görüşmelerin kalitesi artırılacak. WhatsApp Gece Modu için özel bir tema çalışması yapılıp yapılmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Alışıldığı gibi WhatsApp Gece Modu kullanımında da beyaz tonlarının gözü yormayacak siyah tema olarak sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Şimdilik söz konusu özellik için yeni güncellemenin yayınlanmasını beklemek gerekecek.

WhatsApp Gece Modu

Henüz uygulama yetkilileri de WhatsApp Gece Modu hakkında bir açıklama yapmış değil. Tahminlere göre bakacak olursak, yeni özellik için daha önce konuşulan beta sürümünün geliştirilmesi gerekecek. Yani kullanıcılar mesajları geri al özelliği için yayınlanacak olan güncellemede, WhatsApp Gece Modu özelliğiyle de karşılaşabilir. Net bilgi için WhatsApp yetkililerinden gelen açıklamaları takip edeceğiz.